ULTRA - dva broja na kartici

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by NAILS, Feb 12, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    jucer sam na bihnetu (na njihovoj stranici) negdje iskopao da se od neki dan moze na jednu karticustavit dva broja, znaci jedna ultra kartica ima dva korisnicka razlicita broja

    sad evo trazim i kopam citavu njihovu stranicu ali nigdje ne mogu da nadjem posto sam na to slucajno naletio a nisam imao vremena da detaljno procitam pa tako da sam i zaboravio gdje se nalazi ta informacija

    moram priznat da to prvi put cujem i da ljudi u svjetu ubacuju kodiranjem na jednu karticu dva broja a da ni jedna mreza ne nudi nesto tako..

    znali neko nesto vise o tome ili sam ja sanjao.. "#%$%
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

  3. vnm_

    vnm_ Komšija

    od ta dva jedan ne smije biti Ultra a drugi moze biti Ultra, koliko sam ja shvatio...
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    da... i ja sam tako skonto i naravno odma ja otpadam... pretplata mi vala netreba a bas bi suerp bilo imat dva ultra borja na jednom simu... otvorilo bi nove nacine zezanja :D
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    a ja sam se nadao da oba mogu bit ultra, bez pretplate mada sam odma skontao kad su rekli da treba ugovor sa njima..

    ..ako je tako, tesko da se na to bacim
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kupite mob sa dva sim slota i lagano sa dvije ultre kulirate. Ako sam dobro zapamtio kod nas ima dosta siemensa (ne znam koji model) sa dva sim slota.
     
  7. Looney

    Looney Komšija

    jedna pretplata + jedna ultra ili 2 x pretplata ... to su moguche kombinacije :p

    A imaju i oni modificirani poklopci za nokie(vjerovatno i druge mob) sa dodatnim sim slotom :p

    na free zoni sam pa mi se neda nachi link sada :D
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja sam kontao to sebi da uzmem.. da od firme uzimam za ultru :D a inace sam na pretplati i nema para da predjem na ultru....
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    nista.. doka sam malo sabrao i oduzeo, imam 061 fino uzmem 063 (radi dvije razlicite mreze) odem covjeku i klonira mi ove brojeve i na jednu karticu stavi i 061 i 063 i bi hairli not sikirli..

    ko sisa telekomove mogucnosti, sve je to hapanje para od nas malih ljudi..
     
  10. vnm_

    vnm_ Komšija

    dobro si skontao, sa obzirom da ti stampaju broj mobitela na one vizitke :)

    koji je sad taj siemens mobitel koji ima dva slota ako neko zna?
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ja koliko znam, Nokia serija 9000 i jace da mogu prime dvije sim kartice...
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    ima par rjesenja i ima recimo ova cigla ali tesko da se ovo moze ovde nabavit
    [​IMG]
    (nesto vise o telefonu, klikni na sliku)

    ili recimo ovo:
    [​IMG]
    (klikni na sliku)
     
  13. Looney

    Looney Komšija

    Ja ne znam ko to mozhe ovdje u TZ uraditi :roll:
    Ja bih rado 061 i 063 na jedan sim ...
     
  14. zilo

    zilo Komšija

    Ja lopova, malo im sto nas zakidaju ovoliko, a sada jos hoce i duplo da nas peljuse. :mrgreen:
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    upravo tako.. dobro receno, malo sto nas kradu 1x pa bi oni to da bude 2x
     
  16. hitman

    hitman Aktivista

    Re:

    E ovo bi meni trebalo dual sim ili twin sim. Ima li se to kod nas kupiti, ili ako neko kupuje preko interneta nek mi se javi.