UMREZAVANJE DESKTOP+LAPTOP+DIJELJENJE KONEKCIJE?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by kemkokems, Sep 22, 2008.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ovo treba lockati. sto bi neko pisao odgovore, kad je tebi mrsko pretraziti malo po forumu? x puta je objasnjeno kako se "pravi" username za FZ.
     
  2. LockStock

    LockStock Aktivista

    Moras i ti malo procitati o cemu se radi... Ide mi konekcija preko wireless router-a(desktop i 2 laptopa). U postavkama za wireless router kucam username i pass ali nisam vidio nigdje da mogu jos jedan, npr. free zona kojoj btw. znam napraviti presveti username...
    Ispade ti paglu pravo :shock:
     
  3. elvismalezic

    elvismalezic Novi član

    Sad sam u routed modu ili bar tako mislim i imam konekciju na obadva računara bez logiranja ali sad kako sam postavio ovaj mod na modemu ne mogu na FREE ZONU !?

    Pomoć... :roll:
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Mozes...
    U postavkama routera na username dodaš @bihnet (username@bihnet) i na freezoni si.
    Ako hoces ponovo na internet, obrisi @bihnet.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pazi ReNNo da i ti ne ispadnes paglu :lol:

    mozda sam stvarno paglu, ali koliko ja kontam ovog legendu, on na tom routeru hoce ISTOVREMENO obje konekcije, i na internet i na FZ. spojen je na internet, ali sad ne moze naci gdje ce ukucati DRUGI accaunt za FZ.
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Zato bih ispao glup...covjek me pitao, ja mu odgovorio.
    A sto se tice LockStock-a...moguce je samo brisati i dodavati @bihnet.
     
  7. elvismalezic

    elvismalezic Novi član

    Je li to jedini način, mislim svaki put kad mijenjam zonu ići u postavke routera ???
    Malo možda dosadno reno...?!

    :?
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    to sto ti hoces prevazilazi mogucnosti hardverskog routera (bar ovih ispod 900km :) ). to sam ja sebi uradio sa Mikrotik OS-om. fino mi razgranicava FZ i internet :)
     
  9. LockStock

    LockStock Aktivista

    Naravno, ostao si na temi...

    Renno care tako i radim, mislio sam da ima neki programcic, sve u svemu, sve je udure :lol:
     
  10. pac

    pac Komšija

    Pitanjce vezano za umrezavanje. Imamo modem speedtouch 546v6 i htio sam da ga podesim u router mode, medjutim kad god ukucam u nekom browseru 192.168.1.254 ili http://192.168.1.254 i nece da mi se otvori prozor gdje podesavam modem. Imali jos neki nacin da se udje u modem? A i mozda ja nesto pogresno radim pri ulasku u isti???

    Bilo kakva pomoc je dobro dosla!
     
  11. GW

    GW Moderator

    Probaj 10.0.0.138.
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

  13. pac

    pac Komšija

    Evo ga proradio je :D Dok sam ovo cackao bio za bozije cudo bihnet support i oni mi omogucili 4 internet veze. Uglavnom radi sad.
    zato sad imam drugi problem radi se o tome sto nekad mi citav komp zaledi dok sam konektovan na net. Dobijem ovaj error:
    [​IMG][​IMG]
    Trazio sam na googlu i nasao da je povezano sa nekim HP driverima koje ja naravno nemam instalirane. Imam 3 canon printera. Ovo mi se pocelo pojavljivati kako sam pokusavao preko " Make Home Networka" da spojim 2 comp-a.
    Skontao sam da ih tako nemogu spojiti vec preko dns-a :p uglavnom sam i sharing napravio. E sad dali trebam te home network postavke brisati da mi se taj prob ukloni? Ako da gdje su te postavke i kako ih izbrisati?