Umrežavanje laptop-a i desktop-a...

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by King Mire, Aug 8, 2008.

  1. King Mire

    King Mire Novi član

    Imam desktop PC i ADSL. E sad hocu i laptop da umrežim i da ih koristim istovremeno. povezo sam laptop za modemom i sad bi trebo da napravim mreznu konekciju, pa ako neko moze da objasni kako da to uradim???
     
  2. genius_

    genius_ Aktivista

    Moj ADSL modem ima dva izlaza,mrezni i USB pa mrezni nakacim na desk a USB na laptop i oba kompa imaju internet !
    Ako hoces da povezes kompove preko mreznih kartica onda ti treba kross over kabal i jos jedna mrezna na desktopu !
     
  3. King Mire

    King Mire Novi član

    necu ja da povezem racunare. nego hocu oba istovremeno da ih prikacim na internet. pa kako ????
    imam ja na modemu 4 izlaza tako da jedan mrezni kabal ide u laptop a drugi u desktop. e sad kako napraviti da oba istovremeno idu na net???
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Konekciju pravis isto kao i na desktop kompjuteru.
     
  5. King Mire

    King Mire Novi član

    pa to sam i napravio al kad pokrenem mozilu izbaci mi ono "service not found" kao da nisam konektovan na net...
     
  6. genius_

    genius_ Aktivista

    treba da istaliras drivere za ADSL modem !
     
  7. King Mire

    King Mire Novi član

    opet isto!!
     
  8. genius_

    genius_ Aktivista

    kod mene je thompsonov modem sa dva izlaza ,jedan mrezni ,drugi USB ,bez problema
    oba racunara imaju internet,cak rade istovremeneo ,probaj prvo da dobijes net na jednom racunaru pa onda na drugom ?!
     
  9. King Mire

    King Mire Novi član

    ja imam Thomson Speedtouch 546i i ima 4 mrezna izlaza. i na desktop racunaru vec imam internet i sad hocu i na laptop to isto da napravim...
     
  10. genius_

    genius_ Aktivista

    jbg ja samo ubodem u laptop USB,inastaliram driver i radi,probaj taj kabal sto ti je uboden u desktop da ubodes u laptop?! to bi trebalo da proradi ?!
     
  11. King Mire

    King Mire Novi član

    i to sam pokuso ali opet ne ide...
     
  12. genius_

    genius_ Aktivista

    onda je problem na laptopu,ili nevalja windows ili mozda firewall ?!