update biosa na p5b

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by juicY, Dec 16, 2007.

  1. juicY

    juicY Novi član

    Moze li mi neko objasniti kako da updateujem bios ( na p5b maticnoj) i koje su posljedice ako nesto pogresno uradim. I naravno ak vam nije problem da mi nadjete link za download zadnje verzije biosa.
     
  2. Sale

    Sale Aktivista

    Snimi novi bios na disketu, usb stick ili negdje na hdd da ga znas pronaci... onda u biosu imas ono AZ FLASH ili tako nekako i tu odaberes novi bios koji zelis update-at i samo jednostavno to odradis tako :wink: :mrgreen:
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    teško da ćeš nešto krivo napraviti... ako napraviš krivo onda ti ostaje servis (i nadaj se da neće shvatiti kako je problem do krivog biosa) ili hotflash sa identične ploče.

    skineš bios sa support.asus.com ne možeš fulat, samo idi po menijima, staviš bios na disketu, kod boota lupiš alt+f2 i sa diskete digneš novi bios.

    možeš to sigurno i preko windows programa, ali je ovo gore sigurnije.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    imas asus update koji ti dodje na CDu od maticne,na njemu ti je sve lako.samo skines sa neta BIOS(ofišl ASUS web sajt) i odaberes taj bios sto si skinuo,apdjet i to je to ;) nadam se da sam ti pomogao.pozz
     
  5. Sale

    Sale Aktivista


    tako sam ja pa sam morao restart :mrgreen:
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    i onda ti se windowsi smrznu usred flasha ili se desi 1200 drugih stvari i možeš samo izvadit ploču iz kompa. nije bez razloga flashanje iz dos-a i/ili iz boot flash programa.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    pa uradim restart i sve normalno radi ;) ne kontam u cemu je tebi bio problem?
     
  8. Sale

    Sale Aktivista


    upravo to... sreca pa sam imao novi i stari bios na usb sticku pa sam iz biosa flashao tako preko onog utilitia AZ ili AC flash
     
  9. juicY

    juicY Novi član

    ne radi support.asus.com , ja sam nasao druge ali su za deluxe :mad: tak moze li mi neko dati direct link... i jel mogu kad ne updateujem iz flasha preko usba ili mora tu bas disketa?
     
  10. Sale

    Sale Aktivista

  11. juicY

    juicY Novi član

    oj bokte.... ne mogu da im site otvorim ni mozilom ni IEom moze li neko uploadovati na rapid share ^-^
     
  12. [tota]

    [tota] Aktivista

    Sa ovom pločom sam oprobao sve što postoji :mrgreen: i vjerovatno najsigurniji način je da .rom staviš na stick potom u BIOSu pomoću EZ Flash odradiš posao. U slučaju problema, koristiš CD sa driverima koji si dobio sa pločom, ubaciš pri bootu i dobiješ prastaru verziju, ali nema potrebe za nošenjem u servis.

    Izvoli: P5B-ASUS-1803.zip
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jos samo da dodam: cak i ako se nesto zezne, moguce je uraditi restore BIOS-a koji je dosao sa CD-om od maticne. ;)

    EDIT: bome podobro sam zakasnio :D
     
  14. Sale

    Sale Aktivista


    ma ja EZ sve zaboravim kako se to zove :mrgreen:
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ni ja nikako da se spojim na Asusovu stranicu. Zanima me sta novo donosi ta verzija?
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    meni nikada nije bio problem jer nikada nisam flashovo iz windowsa ;)
     
  17. [tota]

    [tota] Aktivista

    1. Fix CPU ratio will not reset after load BIOS default
    2. Enable support for N/2 Ratio option


    Nemam ideje u vezi ovog zadnjeg... itko?
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Polovicni mnozitelj za proc. Koristit ce ga E8x00 serija, a mozda i E5x00 serija.
     
  19. juicY

    juicY Novi član

    cekaj jel zadnji ovaj sto si uploadovao maloprije?
     
  20. Sale

    Sale Aktivista

    da to je zadnji :mrgreen: