update biosa na p5b

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by juicY, Dec 16, 2007.

  1. juicY

    juicY Novi član

    Ja pokusao da stavim da mi boota sa usba ali nemam tu opciju, jedino imam hdd,cd,floppy i jos nesto :S a nemam floppya kod sebe tako da floppy otpada, takodjer i cd. Ima li neka opcija da bootam sa usba?
     
  2. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    EZ Flash je kombinacija Alt+F2, a snimis (preimenujes) na npr. disketu file po imenu maticne p5b.ROM. Inace meni je awdflash pomogo kod nekih starijih skalamerija, nije los. Opcija za boot sa USB-a ti je u Biosu too. :mrgreen:
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    nema floppy... to mi je super kad ljudi ne odvoje 5€ za floppy ili ga uzmu iz lokalnog kontejnera :)
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    Smetaju kablovi, smiiinka ovo ono :wink:
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    aha... pitaj gore kolegu koji flasha da li mu je sada do šminke.

    jeftinije - stavi floppy unutar kućišta i jednom godišnje otvori kućište i gurni disketu.

    skuplje - usb floppy... od nedavno koristim ovu opciju pošto sam imao bijeli floppy u crnom antecu. izbacio floppy u drugi komp, vratio crnu masku i po potrebi spajam usb na front panel.
     
  6. Ninja

    Ninja Komšija

    Može se BIOS flashovat i pomoću CD-a. Ja sam tako flashovao na svom starom IBM-u iz koga sam morao iščupati floppy da uturim drugi HDD.