Upgrade ne tako stare konfiguracije sa grafom do 350

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Almir, Dec 20, 2010.

  1. Almir

    Almir Komšija

    Radi se o mojoj htpc konfiguraciji koju bi malo osvježio sa novom grafom do max 350km bilo lokalni shopovi tz,sa ili pik kombinacija.

    MBO: BIOSTAR TA790GX XE
    CPU: PHENOM X3 8650
    RAM: 2X2GB TAKEMS DDR2800
    PSU: FORTRON 400PNF

    Sad je to sve fino spojeno preko int vga 3300 preko hdmi na 40" sumsung 40A656, htio bi da iskoristim full hd potencijal ovog tv-a sa igrama.....

    Upgrade bi išao u 2 ili 3 faze,

    I faza napajanje da li da ostavim ili da idem sa novim, btw inače nebi mijenjao napajanje pa ako mora od toga bi kreno...

    II faza gpu koji u onim gore okviria, znači na 40" full hd ovo ono :)

    III faza možda neki bolji cpu ali da podržava ova ploča i ram ako bude neophodno
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imas ovdje na oglasu novu GTX460 1Gb za 350 km i moce raditi na tvom napajanju.Rama ce ti biti dosta to sto imas a cpu zamjeni u nekom novom krugu.Uglavnom sve ovo Athlona II i Phenoma II ide na tu plocu.

    Jedino sto se naponskih prikljucaka tice,za grafu ce trebati 2x6pin a to napajanje nema ni jedan pa ce trebat dva molex to 6pin pcie konveretera. Jedan dodje u paketu sa grafom a za drugi se snadji.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Samo da kazem da kod mene 300W PNF tjera GTX460. :mrgreen: Molexi su potroseni totalno, morao sam otkacit optiku.

    Obzirom na procesor, GTX460 bi mu bila prejaka, pa bih radije savjetovao GTS450 ili HD5770, odnosno nesto iz kategorije GTS250 ili HD4870, takvih bude na piku cesce nego GTS450 ili HD5770.

    Ima dobru plocu pa bi mogao ubaciti kakav Athlon II X4, ali i taj procesor bi kocio GTX460.
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    Sto se tice napajanja mislim da je najbolji izbor ATI 6850 jer ima samo jedan 6 pin konektor, cini mi se da sam naletio da je tipicna load potrosnja nesto malo preko 115W, samo je pitanje cijene koliko se krece kod nas vjerovatno oko 400km. A i to sto se tice kocenja procesora je pomalo relativna stvar, mislim da nije nista znacajno.
     
  5. Almir

    Almir Komšija

    Onda bi bilo najbolje da se riješim ovog napajanja pa da potegnem sa bluestormom II, epsilon 600 tako taj rang do jedno 150km,inače ima tu optika i 3hdd pa će biti gutavo.. prezadovoljan sam fortronom pa bi išao na istu marku inače ako ima neš tog ranaga predložite.... neću ništa onda ulagati na ram ostavi ću ova 4gb i to je ta kompezacija....

    Za procesor bi malo sačeko pa ganjao povoljno phenom II x4

    Grafika tu mi je najveći problem nebi više ulagao ništa (duži period) u ovu mašinu pa mi treba bestbay grafika koja će iskoristiti ovo hw što ima, da džaba ne bacam pare ako nemogu iskoristiti perofrmanse na ovoj mašini ako me razumijete šta sam htio reći...

    Bitno mi je da radi preko hdmi-a bez zajebancija 1920*1080, za filmove sam siguran da će to raditi i više nego dobro, ali igre....
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ako se možeš protegnuti imaš na piku cooler master napojna 750W čini mi se 220KM i bio bi rahat duže vremena. čini mi se da je didi_sa prodaje.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Ako nemas pare za sve troje, bolje sad zamijeni grafu i cpu, jer napojna nije neophodna za zamjenu.