usb+audio front panel

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by lifechooser, Sep 19, 2006.

  1. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    Ima li ko ideje gdje bi se ovo moglo nabaviti?? Ako se nisam dobro izrazio, tražim malenu pločicu što se montira na prednju stranu kućišta, ima 2 usb-a i audio ulaz i izlaz. Ne tražim 3,5" i 5,25" verzije već samo pločicu. Nije bitno jel novo (počinjem sumnjati da se novo uopšte može naći) il polovno samo nek radi.

    Thx
     
  2. Chode

    Chode Aktivista

    To se zove Multimedia Dock, il tako nesto... dodjei FW konektor, i ako je model skuplji citac flash kartica... zaviso od modela. i Da, instalira se u 5.25" drive bay. A ima se kupiti u svakoj malo opremljenijoj radnji... Vidim da si iz SA, u Plusu bi to trebali imati. A definitivno sam to vidjeo u Zicomp-u, Tuzla.
     
  3. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    Thx na odgovoru mada....
    Znači, solo pločica i to isključivo varijanta sa dva usb-a i audio in/out. Za mmedia dock znam, al mi od toga nema neke velike fajde....

    Anyhow...pitanje i dalje stoji, ako neko ima il zna gdje se može zbavit....
     
  4. GV

    GV Komšija

    lakše ti je kupiti kućište sa time, ono ostalo ide umjest cd ili flopija, a na koje mjesto s prednje strane ta pločica bi trebala doći?
     
  5. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    a fol i jest što je kućište novo, zato i tražim pločicu...inače trebala bi ić sprijeda, desno, ide uspravno, 2 usb-a i 2 audio...
     
  6. Chode

    Chode Aktivista

    kakvu ba plocicu?! takvo nesto ne postoji, ako ne dodje originalno s kucistem...
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ako sam dobro shvatio, trazi se ovako nesto! To se ne moze kupiti. To dodje uz kuciste.

    [​IMG]

    Odnosno, moze se kupiti, ali i vani je to tesko naci.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    meni izgleda da su crkli ili nesto ti konektori za audio... :( moram nekako skontati da to sredim..
     
  9. GV

    GV Komšija

    a jesu li uopšte priključeni, imao sam priliku da vidim da pržilica nije bila priključena, a skoro na istom kompu smo skontali i da nisu ni audio priključeni(mic i slušalice)
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    :D provjeravao sam :) prikljucena je.. tj nije bila al sam znao da nije jer sam ja sklapao konfu.. neki dan dobijem neke sluse i reko da spojim... kad ono ne radi... ima li neki nacin da provjerim jel do maticne jer su mi konektori na staroj radili ali su gubili kontakt.. a ovdje ko mrtav konj....
     
  11. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    ufffff....znači, traži se bloody ONO (pločica, platina, zovite kako hoćete) što dođe uz kućište...ako vam je tako lakše....jer je meni moje rikavela....ima na skoro svakom kućištu, usb + audio I/O....pitanje je bilo (al se ja ponavljam) jel neko zna gdje se ima zbaviti il možda neko od vas ima polovno sa nekog starog kućišta...

    @ chode - ako ti je ovako lakše da skontaš šta tražim: otvori kućište sa prednje strane pa ćeš vidjeti kako izgleda ta "pločica"...i zove se USB-Audio front panel module....a ako već nemaš il ne znaš gdje se ima nabaviti, ne moraš me još peglati time jel postoji il ne, jer se definitivno mogu nabaviti u iole boljim electronic centrima kojih kod nas, jel, nema. Što opet znači da postoji. Ovaj put the truth is not out nego in there :wink:
     
  12. Chode

    Chode Aktivista

    ne peglam te. to se nema za kupiti kao odvojen dio, jer svako kuciste to ima razlicito, i sad, prozizvodit ce (i prodavat) hiljade razlicitih plocica? ne bih rekao. To neces nigdje naci, osim da kupis isto kuciste ko kod teba, pa izvadi sebi...
     
  13. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    ...a naravno, tu je i klasična varijanta kontaktiranja proizvođača, vidjećemo da li se to može dobiti preko veletrgovca ovdje u BiH (koji u mom slučaju postoji)........inače, nema hiljade različitih pločica, najvjerovatnije da ih ni 10 različitih nema, proizvođači kućišta ih ne proizvode već uzimaju od proizvođača takvih i sličnih elektro sitnica (uglavnom kina) pa ih samo ubacuju prilikom sklapanja u svoja kućišta....svakako je 0 tehnologije u tome, al eto, kad se razvali onda je sr.nje...
     
  14. Chode

    Chode Aktivista

    izvini na gruboj istini, ali cisto sumnjam da ce se neko od trgovaca "zajebavat" s takvim sitnicama da to naruci... da narucijes 1000 komada, mozda, ali 1 nema sanse. Znam iz iskustva jer sam ja htio da Genelec naruci od Gembirda neku stvar, jer su s njima partneri, pa nisu mogli jer to inace ne narucuju, a mora ici samo u vecim kolicinama... tako da... bolje ti je kupi kuciste novo, jer to sto trazis, na takav nacin, neces nigdje naci.