Usb internet pristup, Sarajevo

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by irhadkul, Dec 3, 2012.

  1. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Narode da li imate informacije sto se tice usb interneta u sarajevu, ko nudi i ko je najpovoljniji?
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Uzeo ja od BHTa, skupo dodje, onaj USB dongle sam platio oko 80 KM cini mi se.

    Radije, ako si na pretplati, mInternet paket 2.50 KM + PDV mjesecno, 50 MB full brzinom, kad to ispucas onda imas flat al mala brzina. Dovoljno za surfati & mail.
     
  3. techton

    techton Aktivista

    Ako potpises na godinu dana, dongle dobijes za 1KM cini mi se.
    Osim toga imas limit 5GB onda, te nakon toga smanjenu brzinu. Ja sam uzeo ovaj mNetmFlat 2 - brzina je fina, youtube moze komotno (naravno 240p i 360p), sad samo zavisi gdje ces to koristiti, tj. kakav je signal.

    http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5675704eacf.html
     
  4. irhadkul

    irhadkul Komšija

    znaci ipak samo Bht, hvala momci puno.
     
  5. techton

    techton Aktivista

    Pazi, imam ja i mtel takodjer, medjutim bolji mi je signal sa BHT, a cini mi se da je cijena tu negdje.
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    Na Eronetu ima ona opcija 500min 500sms 500mb za 20km.
    Sad kako nisam koristio nikad te stikove i to, dali mogu recimo stavit u njega ovu sim karticu i trošit samo mb sa njega?

    Ili recimo u neki tablet koji ima 3g?
     
  7. techton

    techton Aktivista

    Moralo bi moci, samo ne znam koje postavke trebas kucati za eronet, vjerovatno ima na stranici.
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Znam apn postavke ima na stranici nego me čisto zanimalo može li to.
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    malo proguglaj, vidio sam neki dan flyere za to "wifi u cjelom sa, sa usb free, bla bla" pa mozda nadjes kako se zovu, 10-20-30 km (cjena ovisi o brzini koju uzmes..) bez ugovora..
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Koji provider to nudi?
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Da me upucas ne mogu da se sjetim al sigurno se moze proguglat ja flyer uzeo na edinom koncertu u.domu u petak. Ima veze sa uni studentima.

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  12. monK

    monK Komšija

    Jel' neko ima iskustva sa ovim novim T3 provajderom, baš na ovu temu, neki takozvani Air paketi. I šta je najbolja opcija ovdje - mail i browser... Tu i tamo jači upload...

    Imam stvarno loša iskustva sa BH Telecomom generalno, volio bih to na avoid sad staviti...

    Pozdrav
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator