1. reni90

    reni90 Aktivista

    kupio sam usb IRD MI 620
    kada instaliram driver za njega javi nesto kao grerska pri instalaciji dewvice cannot start
    imam windows sx sp2
     
  2. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Imam i ja isti.. ali nisam imao problema tijekom instalacje(isto imam XPSP2).. ali sa moba nemogu na komp da prebacim podatke.. neznam jel do njega ili programa ili moba :evil:
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    Imao sam istih problema, nedaj mu da sam trazi driver za instalaciju kad stavis IrDA u racunar, nego pokreni posebno setup sa cd-a pa onda infru ubaci , trebalo bi tako da radi.
     
  4. Nihad

    Nihad Aktivista

    Heh imam i ja taj isti senzor i .|.-cu ne valja. Uspio sam nekako da procuclam 9600bps, ali samo u smjeru mobitel -> racunar. Smjer racunar -> mobitel nikad nije radio.

    Probao sam tri mobitela.

    Dosta ljudi se zalilo na taj senzor. Izgleda da je teski fuls. Mislim da si popusio foru :(
     
  5. smith

    smith Aktivista

    i kod mene isti problem,neznam stvarno u cemu je fazon
     
  6. reni90

    reni90 Aktivista

    uspio sam nekako instalirati
    meni treba za daljinski za ss2
    i sada ne znam kako trebam gride da podesim da bi radilo?
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    teza fora izgled da girder nema plugin za usb ir device...ili bar nevidi taj u svakom slucaju izvadi senzor malo lemilica i napravi onaj sto ide na com port imash shema na netu ....taj radi 100% sa girderom
    ;)
     
  8. Nihad

    Nihad Aktivista

    Smith, zar ne kontas, fazon je u tome da je ovo teski bagljavi sugavi azijski fuls.

    Nijedan ne radi. Nedavno je jedan kolega na fakultetu donosio isto ovo govance da raja vidi mozel mu pomoc. Nije rijesio problem naravno.
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    kolega koji popravlja mobitele koristi sweex najjeftiniji irda usb adapter i radi ko doxa.


    usput pitanje za znalce uspio sam poodavno nabaviti od jedne chaintech zenith ploce cbox adapter i sve sam uspio nastimat osim irda ....bezveze stoji pa ako neko ima bar raspored pinova nek posta
    ;)
     
  10. smith

    smith Aktivista

    ma vidim,cc stvarno glupe stavri za ovo bi trebala da bude puno bolji driveri i podrska
     
  11. reni90

    reni90 Aktivista

    pa sa kojim programom ce mi onda raditi ovaj daljinski?? :?:
    i gdje da skinem
    posto ovo ne znam da pravim
    i ne bih da rasklapam ovaj
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Daljinski nece raditi sa tim IRD-om. Moras praviti IR prijemnik.

    Program se zove girder.
     
  13. reni90

    reni90 Aktivista

    pa sa kojim ird usb prijemnikom moze daljinski?
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Vrati se gore i procitaj sta je Stihoklepac napisao. Nece raditi ni sa jednim.

    IrDa ne moze raditi sa normalnim kucnim daljinskim zbog toga sto se razlikuju frekvencije, protokoli itd

    Treba ti univerzalni IC prijemnik.

    Ako si zainteresovan za kupovinu navedenog uredjaja, javi se na pm pa cu ti ja sastaviti.
    Ako hoces sam da sastavljas, potrazi na netu. Ima puno stranica sa shemamam za spomenuti sklop.
     
  15. reni90

    reni90 Aktivista

    ali imam ja daljinski namjenjen za ss2 znaci nije obicni
    a moze li se to napraviti sa ovim irdom?
    koliko kosta kod tebe?
     
  16. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Usput kad smo kod ovog. Uz Tv tuner mi doso daljinski i snjim prijemnik koji se pali u tuner (ne u usb ko sto sam vidjo). Trazio sam po netu program koji ce mi dozvolit da koristim daljinski i kad ne radi njegova aplikacija. Naso Remotty al ne valja. A imam ovako funkcije na daljinskom koje mi ne trebaju (micanje misa, gasenje kompa i dok ne radi aplikacija) al ne mogu ako ne radi aplikacija smanjit ton.