USB Stick 4GB. Intenso vs. takeMS.

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Samir_Masinac, Jul 27, 2008.

  1. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Posto je USB memorija spala na cca. 20KM za 4GB, nasao sam se u situaciji da isprobam jedan Intenso i jedan takeMS USB stick. Odmah na pocetku da napomenem da je Intenso bio skuplji u vrijeme kupovine (tada jos uvijek 28:25KM).

    Radi se o gotovo identicnim uredjajima sto se tice dizajna.

    [​IMG][​IMG]

    Test se odnosio na snimanje podataka na USB Stick, i to foldera velicine 53,2MB sa 50 fileova velicina od 100-tinjak kB da 6MB.

    [​IMG]

    Rezultati sve govore.

    S tim da je interesantno da ukoliko se prebaci stick u rezim rada optimized for performance (radi formatiranja u NTFS), FAT postane sporiji dok se ne vrati u optimized for quick removal, iako bi trebalo da je obrnuto. Windows formatiran FAT32 je brzi od fabrickog.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Zar je ovako bolji takeMS? :) Trebao si testirati i jedan Kingston DT, jer i Genelec i Ingel imaju samo ta 3 proizvodjaca, koliko ja znam.. Pa da otprilike znamo za Tz sta je najbolje uzeti.. :wink:
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    TakeMS do groba. :D
     
  4. Lamagician

    Lamagician Komšija

    najbolje je kingston uzeti. a imam jedan intenso koji sam razbio zbog sporosti. dok sam prebacio 4gb na njega zavrsio s radnim vremenom :)
     
  5. Loki

    Loki Komšija

    Meni se čini da je Transcend od 2GB koji sad imam brži od 1GB Kingstona vulgaris koji sam prije koristio, to je otprilike moje iskustvo što se USB stikova tiče. :)

    Ako nađem kakav jeftin od 8 ili 16GB uzeću definitivno, samo da je povoljna cijena. Ovaj Transcend V30 2GB sam platio 20KM.
     
  6. Esh

    Esh HWB