Uskoro na HWB-u: Foxconn BlackOps!

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jul 29, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Jedna od ploca koju trenutno testiramo je i Foxconn BlackOps pa smo odlucili da sa svima podijelimo jos par informacija i slika prije same recenzije.

    [​IMG]

    BlackOps je druga ploca u okviru Quantum Force serije, a donosi podrsku za FSB1600, 8GB DDR3 1600MHz memorije, 3* PCIe 2.0 x16 utora (2* x16, 1* x4) te CrossFireX.

    [​IMG] [​IMG]

    Buduci da se radi o high-end ploci, pakovanju i samom bundleu uz plocu je posveceno dosta paznje.

    [​IMG]

    Na ploci se nalazi 4-u-1 Quantum Cooler sistem koji preko bakrenih toplovodnih cijevi pokriva NB-SB-VRM sekcije, ali sa iznimkom – na NB je moguce instalirati pasivno, aktivno, vodeno, LN2 ili hladjenje pomoću suhog leda.

    [​IMG]

    Kao i kod slicnih high-end rjesenja, uz plocu se isporucuje dodatna SONAR kartica koja je nastala odvajanjem audio sklopova sa maticne ploce te poboljsavanjem kvaliteta signala eliminirajuci interferencije koje nastaju pod utjecajem komponenti za napajanje.

    [​IMG]

    Na ploci su integrisani CMOS reset/power tasteri, kao i dvocifreni LE debug ekran, koji uz OC Recover omogucava automatski povrat na stabilne postavke u slucaju neuspjesnog overclockinga. S druge strane, Twin BIOS omogucava zamjenu BIOS chipova, dok Boost Switch, lociran pored CPU sekcije, omogucava podesavanje frekvencije bez potrebe za ulaskom u BIOS.

    [​IMG]
     
  2. artemis

    artemis Komšija

    Vidi lančića :lol:
    Mogli su staviti i sata kablove sa metalnim žabicama.
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ono su kao lančići kod američkih marinaca :)
    Čini se kao odlična ploča, samo što će cijena biti visoka.
     
  4. GW

    GW Moderator

  5. ming

    ming Veteran foruma

    Ovu plocu treba zadati oko vrata;

    [​IMG]


    Original gangsta.
     
  6. Esh

    Esh HWB

  7. GW

    GW Moderator

    Ne bi bila loša neka duža, malo ozbiljnija recenzija. I jedno pitanje. Zašto na forumu objavljujete detalje recenzije? Meni to nekako kvari samu recenziju.
     
  8. nFare

    nFare Komšija

    Eto jos samo da nabavite suhog leda a stivie neka donira svoj gologuzi procesor za jedan hardcore test :)
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Nema frke, samo sto je kod nas poprilican problem nabaviti suhi led, LN2 i slicno :)
     
  10. nFare

    nFare Komšija

    Trazit cemo od Miodraga Kotura da prosverca iz ferrarija sad svakako idu na odmor :lol:
    Bilo bi steta ne iskoristit mogucnosti ove ploce.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    S neba pa u rebra. U 4 recenice popljuva nam sve recenzije sto objavljujemo. Misljenja sam za dobru, informativnu recenziju ne treba da se objavljuje i 10 nepotrebnih testova samo zato sto se americki sajtovi takmice za dominaciju pa, na zalost, i u broju objavljenih testova.

    Na forumu objavljujemo neke detalje cisto da se vidi na cemu trenutno radimo. Ovaj thread nema veze s recenzijom jer je iznijeto par specifikacija, a ne i konkretan zakljucak, analiza performansi i mogucnosti itd.
     
  12. GW

    GW Moderator

    Pogrešno si me shvatio. Ono što sam htio predložiti je malo detalja nevezanih direktno za recenziju. Nešto kao uvod, malo škole za one sa malo znanja da se lakše užive u tekst.

    Kako nema veze sa recenzijom?

    Nije li ovo opis ploče tipičan za jednu recenziju?
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Dvije prostoprosirene recenice cini recenziju. OK.
     
  14. GW

    GW Moderator

    Naravno da ne čine, ali ovo što piše u prvom postu treba stajati u recenziji a ne van nje.
    Da li će recenzija sadržavati ove slike i "prostoprosirene recenice"? Ili će te pisati o nečemu drugom?
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Nije mi uopce o cemu i zasto raspravljamo te ne mogu da vjerujem da vec treci put o ovom threadu moram da ti pisem odgovor direktno. Ovakve stvari sluze kao najava za recenziju i u smislu recenzije, kolicina informacija koja se ovdje iznese je nebitna. Mogao si me citirat odvojeno za one dvije recenice iznad. Nemoj vise da ovo povlacimo po threadu molim te. Ako ima sta konkretnije, pitanje ili slicno, samo naprijed.
     
  16. GW

    GW Moderator

    Ma moglo bi se ovo u nedogled vući. Zato dosta priče. Pitanja možda bude poslije recenzije.
     
  17. JasonH

    JasonH Aktivista

    hocel uskoro biti recenzija?
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Kroz 10-tak dana, ima nekih stvari za objavu prije ovoga.
     
  19. esmeraldo

    esmeraldo Aktivista

    Imao sam jednu foxconnovu 945 bila je jako dobra ali grom jer ubi. ako drugu budem kupovao opet cu od ovog proizvodaca. sta li je joj ovo izmedu procesora i zagnjeg panela , spojeno bakarnom cijevi sa sj mostom?
     
  20. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Tu možeš spojiti vodeno hlađenje ako želiš.