Valve SteamBox

Discussion in 'Igre i konzole' started by Neo Bahamut Zero, Mar 3, 2012.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Znaci jos uvijek nema zvanicne potvrde, ali rumora je sve vise u zadnjih par dana.

    Evo odlicnog clanka u vezi toga:
    Exclusive: Valve said to be working on 'Steam Box' gaming console
    http://www.theverge.com/2012/3/2/284093 ... ng-console

    Odlicna vijest, barem meni, jer ce se uvesti neke standardizacije i mozda restrikcije u ostatku PC "ekosistema".
     
  2. Esh

    Esh HWB

    I u ovim glasinama je premalo informacija da bi se neki konkretan zakljucak izveo o mogucnostima citavog sistema, kao i o pozicioniranju.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ciljana publika je takodjer specificna, odn. ovu konzolu bi mogli kupiti ljudi koji nemaju PS3 ili X360, a PC im je previse slab da bi igrali najnovije naslove. Moguce je da je to ogroman dio igrace populacije, ne znam taj podatak.
    Cijena takodjer moze predstavljati problem posto se ne placaju naknade za licenciranje i razvoj igara, pa ce u startu konzola biti (mnogo) skuplja od konkurencije.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Smijurija od 1000 dolara.
     
  6. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Mislim da bi prije kupio ovo nego PS4, XBox 720 ili bilo koju drugu konzolu :)
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  8. igor.g

    igor.g Komšija

    Koliko znam pravi steambox od valve jos nije predstavljen. Ovo je samo kao neki "box" od XI3 koji ce najvjerovatnije imati podrsku od valve.
    Valve svoj box mora spustiti na makar 600 ako misli sta prodati, ali ce tada ove xi3 ukopati sa cijenom :smt005
    Da mi je znati ko ce im kupiti ovo od milju dolara :smt005 :smt005 :smt005
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Evo Gargamelu ce prodat' jedan sigurno.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Odavno se provlace špekulacije da je to ta konzola, ovaj mali PC. Mozda nije to taj steambox ali sumnjam da ce prikazati nesto drugo.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  11. igor.g

    igor.g Komšija

  12. NAILS

    NAILS Moderator



    I dalje mi nije jasno o cemu se ovdje radi. Osim sto ne moze konkurisati sonyu i MS-u sve i da ima jaci hardware jer je optimizacija za konzolu sve, osim sto ovo cudo treba biti skoro pa duplo jeftinije, oni na prezentaciji pustili igru koja šteka. A prezentacija skriptovana osim ako neko ne upravlja nekim gamepadom.

    Da, Valve ovdje haman nema nista sa Pistonom.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    EPIC fail, level asian. :D

    Stvarno smijesno. Uredjaj je toliko los da bi trebao imati svoju temu za pljuvanje. Valve nema nista s tim pa nije logicno da se ovakvo nesto nalazi u toj temi.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sumnjam da ce i sam Valve napraviti dobar hardver po konkurentnoj cijeni, a da traje barem 2-3 godine.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Valve je navodno testirao sa njima Piston, vjerovato gledali kako bi konzola mogla ici/izgledati. Ženska koja je radila na dizajnu steamboxa je otpuštena da li što je zavrsila posao, da li su odustali ili nasli zamjeno.. who knows.

    Jos jedna stvar jeste da li Valve pravi mini PC ili konzolu nebitno po kojoj cijeni ili hardveru a to su dvije ogromne razlike.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako planiraju biti konkurentni cijenom, mislim da Windows-bazirani mini PC otpada. Bitno je da se sazna na koliku potrosnju ciljaju, a onda se performanse mogu po tome zakljuciti.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    [​IMG]

    valjda prototype od Steam Mashine, fino izgleda, mada ja ne volim bijelo, da je crna mat, bilo bi ekstra
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samo da ne bude previse seljacenja sa ovim lampama. :)
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017