Vase misljenje

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by amkan, Nov 30, 2005.

  1. amkan

    amkan Novi član

    Interesuje me po Vasem misljenju da li ovaj moj stock Barton 2600+ moze u potpunosti iskoristiti 6600GT graficku karticu?

    PS kloknuo bih ja njega ali mi memorija ne da.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    da ne ulazim u narocite rasprave, idealno bi bilo sa nekim 64-bitnim procom, no i barton ce ponuditi sasvim dobar framerate. imaj na umu da se neke igre vise oslanjaju na procesor..
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Procesor ce gurati sve bez problema, u tvom slucaju bi ram moga biti usko grlo u igrama.

    Za 9800 pro, za potpuno iskoristenje, potreban je 2600MHz procesor, a 6600gt je priblizno jaka po performansama.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    eto kod mene je 1.7 proc i bas osjetim kad se igra oslanja na proc!

    'bem ti 1.7!
     
  5. postal dude

    postal dude Aktivista

    tog bartona mores dici do 3.2 max stabilno sve da radi bez problema.
    kod mene je clockan od dana kada sam ga kupio heh(2.5 je u mene)

    sto ti memorija neda?
     
  6. n1dal

    n1dal Aktivista

    Upravo, AMD Athlon 2500+ se proslavio kao vrhunski sto se tice clocka.
    Imao sam ga ...i isto sam radio :D
     
  7. postal dude

    postal dude Aktivista

    mobilni e dosta jaci
     
  8. amkan

    amkan Novi član

    Ma klokao bih ga i ja ali imam DDR266 i DDR333 module. Kad bude para zamijenit cu ih. Nego da nesto pitam.
    Mnozilac mi je zakljucan na 11.5. Medjutim mogu ga podici na 12 i 12.5 (dobijem 2800+ - 2100MHz) a da se mnozilac ne resetuje. Na mnoziocu 12 (overclock 2700+ - 2000MHz) i na defaultnom Vcore prime test prolazi bez problema. Kad podignem na 12.5 prime puca odmah nakon pokretanja. Probao sam dizati Vcore (do 1.7V - defaultno je 1.65V) prime je stabilniji ali puca nakon 10 minuta.
    Nisam dizao vise Vcore. Do koje vrijednosti smijem relativno bezbjedno dizati Vcore? (ima li to smisla bez dobre memorije?)
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Ne diraj nista vidis da procesor nije raspolozen za OC razlika je mala da ga sokiras sa voltazama.