Veliki ping (telekabel)

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by NAILS, Oct 23, 2011.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li neko iz Ze koristi njihove usluhe, i ako da, da li moze da potvrdi kakva je situacija sa pingom ? Meni odjednom skoci danas u toku dana (po datumu, jucer) i ne spada. Probao nekoliko igara da vidim kakvo je stanje i svima isto. Ping je oko 500-600.

    Downloadovao sam njihov onaj alat za prvjeru mreze i kaze da je sve ok. Pokusao i bez routera ali ista prica. Antivirusni je MSE ali se upali kada ga ubijem u task m. Jedino da ga brisem pa da probam bez njega ali eto.. prvo da vidim jesam li jedini.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa de pingaj servere u cmd-u. Otvori cmd ping http://www.google.ba -t i pusti ga malo da odvrti, prekidaš sa ctrl+c. Umjesto google ukucaj ip adresu servera ili šta već. Najbolje da to oprobaš na nekoj live distribuciji bilo xp ili live da i tu sumnju otkloniš.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada pingam neki sajt, bilo preko cmd-a ili servere preko speedtesta.. ping je ok. Ali u 3-4 igre, ping skoro idenstican, 500+. Ne mogu nikakao da skontam sta bi moglo da bude. Mar se nisam susretao sa ovakvim problemom. Vratio sistem koji dan u nazad ali nema pomoci. Hajde bas cu probati u xp-u instalirati neku igru sam oda vidim da li u njemu fercera.. imam ga dignutog na drugom disku.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Upali netlimiter za svaki slučaj i prati da ti šta ne u pozadini ne updejta i sl. Zato te nema online na bfbc2.

    :|
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Ili su jednostavno serveri losi za igranje. Pingaj taj server preko cmd-a.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo me na xp-u i pokrenuo sam WOT instalaciju pa cu da vidim. Nisam se ni toga sjetio.. kontrole potrosnje i ako sam gledao da li MSE ili nesto slicno vrsi update/skeniranje.

    selvi - Pa nije bas da su na svim igrama serveri losi. A recimo da na battlefield bad company 2 nisam neko vrijeme mogao ni uci a kamoli pogledati ping. Zatim probao live for speed, battlefield play 4 free, Alliance of Valiant Arms i world of tanks.. sve ista prica.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ista prica i u xp-u. Ping u WOT oko 400.
     
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nije do tebe. Probaj trace te servere.

    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo pingam jedan BC2. Oko 39. Ingame 500+.
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Re: Veliki ping (telekabel)

    Nije na to mislio nego trace da vidis gdje zapinje.

    Sent from my GT-S5570 using Tapatalk
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo za jedan server. Ovaj gdje ping bio preko 500:

    [​IMG]
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo sada probao i sve ok. Ping na dva servera 98-101. Valjda je bilo do njih.