Veliki problem sa grafickom

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by rajvosa21, Nov 10, 2012.

  1. rajvosa21

    rajvosa21 Novi član

    Ljudi,imam veliki problem,znaci sve mi fercera na kompjuteru, jedino kad pocnem da igram nekih igrica(novijih) kompjuter pocne (nekad poslije 5 minuta nekad poslije 55 minuta) da me izbacuje na sekund iz igrice pa me odmah vrati, dok malo kasnije ne dobijem sliku(nekad crna nekad siva) i nekad mogu nesto nekad ne,a kad uspijem dodji do desktopa bez restartovanja pise mi

    "Display driver nvidia kernel mode has been stopped working and it has recovered"

    Stvarno mi nije nista jasno,a probao sam 10000 stvari

    Preko SpeedFana sam vidio da mi nista znaci nije opasno "vruce" sem malo GPU kad igram tih igrica,al i on ne prelazi preko 56 celzijusa.

    Ova mi je konfiguracija:

    IntelCore2Duo E8500 3.2 GHz

    ASUStek P5QL (maticna)

    4GB RAM DDR2

    NVIDIA GeForce 9800 GT (1 GB RAM)

    OS: WINDOWS 7 32b SP1

    Da nije mozda do ove sugave windows sedmice da mi ona previse trosi grafu,pa ne moze jadna na sve strane??
    Pomagajte ljudi :(
     
  2. rajvosa21

    rajvosa21 Novi član

    Ili mozda da povecam voltazu za ram(cuo sam da i to moze bit problem) za ram nekih 0,0x volti ?
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prije ce biti da grafa pred kraj zivota...
     
  4. rajvosa21

    rajvosa21 Novi član

    Jelde?htijedoh reci jel mi umire grafa,al reko ne idu 3 odgovora jedan za drugim :D a jebem joj ,,, a i imam je bogami 5,6 godina :/
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Masala, zrela za penzije :)
     
  6. rajvosa21

    rajvosa21 Novi član

    Hahahhahahahaha e a samo da te jos pitam brate sta mi je pametnije uzet grafu novi ili cijeli kompp
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Koliko para toliko muzike,koliko imas na raspolaganju?
     
  8. rajvosa21

    rajvosa21 Novi član

    Pa brate za novi kompjuter necu zadugo zadugo imati,,,al pitao sam ono jer me zanima sta cu davati 150 keka za grafu,ako me izda i kompjuter za po godine,,,,a ako cu ja biti miran jedno godinu dvije s tom nekom novom grafom mogu ja izdvojiti do 100,150 km..
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Novo ili polovno,pik ili radnja?

    ugl. nesto tipa 6670,GTS450..
     
  10. rajvosa21

    rajvosa21 Novi član

    Ma brate kakav pik kakvi bakraci,novo bi ja,ima li sta fino do eto 150 km
     
  11. veki81

    veki81 Aktivista

    tesko
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    HD 6670 za te pare.

    EDIT: ima u plusu 4850 sa ddr5 a ako se može dignuti na klokove od 4870 to je još bolji deal.
     
  13. rajvosa21

    rajvosa21 Novi član

    Pa hoce li mi ta grafulja izdrzat nekih godinu dvije igranja, ili da se strpim malo pa uzmem odmah novi kompjuter ?
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    nemoj nista uzimat tako ti je najjbolje
     
  15. rajvosa21

    rajvosa21 Novi član

    sto
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ta grafa sto ti forza preporucuje je vec u startu stara tako da to.. hoce li drzati i slicno zavisi sta se igra. No, ono sto je sigurno, nisam detaljno gledao ali vjerujem forzi, da je to najbolja grafa iz radnje za tvoj budjet.

    Ukratko, da ti karta drzi naredne dvije godine ti treba trabe 4-5 puta toliko keša u sta ujedno povlaci i bolje ostale komponente.

    Opet kazem, zavisi sta igras ali za taj novac ili GTX275-280 sa pika ili ta 4850 iz radnje. I jedna i druga odavno pregažene.

    Malo poredjenje, BF3 mozes igrati sa GTX275 sve na LOW ali ne znam da li ce ti procesor dati. Sa 4850 mislim nikako da bude igrivo. Mujka je haman ono imao istu pa prepravljao vodove da dobije na voltaži pa da se vise kloka itd..

    Sta planiras igrati na tom kompu ?
     
  17. rajvosa21

    rajvosa21 Novi član

    Pa planiram igrati ove novije igrice al vecinom u singleu dishonored,sleeping dogs,itd itd na nekoj normalnoj rezoluciji
     
  18. Tensai

    Tensai Komšija

    Prvo ti nju probaj malo ispržit u rerni ili joj zagrij GPU chip fenom pa ga pritisni odozgo.Meni je jedna grafička tako radila 2 dodatna mjeseca prije neg je opet curiknula.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Mozes provjeriti minimalne zahtjeve za potencijalne igre da vidis da li se 4850 uklapa kao i sam CPU. Kao sto sma ti vec rekao, imaju na umu da vec uzimas u startu slabu kartu. Dnas su aktuelne recimo kartie iz serije 7xxx tako da ti i to nesto govori koliko toj grafičkoj ima.
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ja bih tu prvo stavio cist sistem, drivere i opalio Furmark jedno sat vremena. Ako grafa izdrzi Furmark ne bi trebalo da je na izdisaju.
    Druga stvar kazes da ti grafa ide do 56 C sto je za tu karticu fenomenalna temperatura (sto me dovodi do zakljucka da joj je to temperatura na idle), njena "normalna" radna temperatura pod opterecenjem je 80 C.

    Tako prije nego se zaletis da kupis novu karticu ti prvo istestiraj to na cistom sistemu jer postoji vjerovatnoca da nesto sa driverima nije u redu.