vga bios flash

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Aug 27, 2004.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Da li se karta ubrzava? ili ne?
     
  3. Esh

    Esh HWB

    pa citav proces se obicno vrsi iz dva razloga:

    a) rjesavanje problema
    b) dobivanje boljih performansi
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    eh fino zana li ko gdje skinut bios za radeon 9800pro default imam 9800se clubov i da se ne gnjavim oko softmoda svaki put
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To ne moze. Postoji i hardverski softmod samo sto se radi direktno sa lemilicom na jezgri VPU-a. A velicina tog chipa je manja od 1.5mm kubnih. Malo zajebano.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    haha naravno da moze kako mislis da se do izlaska omega drivera radio softmod malo je bilo skakljivo ako neradi modding onda morash vracat bios (isto tako mozes pretvorit 9800pro u xt)
     
  7. djambo

    djambo Aktivista

    ako uspijes dojavi mi +link
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    evo i ja trazim josh sve sam spremio samo mi fali bios :?
     
  9. djambo

    djambo Aktivista

  10. ming

    ming Veteran foruma

    probat cu
     
  11. djambo

    djambo Aktivista

    mene zanima jel ima hercules aiw9800pro i gdje mogu skinut taj bios
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    evo skinut club3d radeon9800pro bios (treba pazit koja je memorija u mene je hynix 2.8) trebam cekat jarana da donese flopi :mrgreen:
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    hehe nepostoji 9800pro u aiw izvedbi koliko ja znam samo se
     
  14. djambo

    djambo Aktivista

    sva sreca za mene.Dobro da sam ju mogo modat.Sad se mogu pohvalit da imam aiw9800pro koja ne postoji
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    :mrgreen:
     
  16. Shenron

    Shenron Komšija

    Hercules AIW9800SE se skoro svaka dala modati u 9800pro .
     
  17. djambo

    djambo Aktivista

    Samo prve serije imo sam srecu bila je greska kod isporuke atijevih PBC-a koje su poslali sa original 9800 pro cipom i samsungovom 2.8ns memorijom a ovi stavili samo svoj bios.Hercules se lijepo ispricao svojim kupcima zbog tzv greske jer je memorija trebala biti samsungova na 300mhz 3.3ns.Sve je lijepo opisano na njihovim stranicama.A ja sam bio te srece i kupio recimo tu greskom isporucenu seriju.
     
  18. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Samo jedno pitanje za tebe. Imasli ikakve hladnjake na memoriji kad modujes kartu u 9800pro treba jaran da uzme tu kartu u plusu pa se jos pitamo treba li staviti kakve hladnjake na memoriju
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    netreba al je preporucljivo grije se nevjerovatno citava karta (ja sam dodao dvije osamdesetke ispod karte i jezeve na ram, skupljam pare za zalmanov vga kuler)
     
  20. djambo

    djambo Aktivista

    jesi uspio?