VGA za obradu videa (AGP)

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by russ-co, May 2, 2008.

  1. russ-co

    russ-co Komšija

    Dakle trebala mi bi neka VGA (low level) da preko nje prebacim snimke sa VHS_C kamere na komp, to spakujem i sprzim na DVD. Posto to nikad nisam ni pokusavao raditi moze li preporuka koju i kakvu VGA da trazis kao i koji program je najlaksi da se to obradi i kopira na DVD.
    Hvala
     
  2. hitman

    hitman Aktivista

    Uzmes recimo ovu karticu TV LEADTEK VC-100 CAPTURE (40KM) PCI, i to mozes uraditi.
    Ako hoces na AGP moras naci combo vga+tv karticu, malo teze i skuplje.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da tu treba neka PCI capture katrica ili agp grafa sa vidoe in a ne mora imati tv komponentu, tj. tuner!
     
  4. russ-co

    russ-co Komšija

    OK, nedavno prodao Hauppauge PCI TV kartu jer mi je bila totalni visak a sada bi mi dobro dosla...

    preporuke nekog programa i koliko za to treba MB prostora na HDD?
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam koristio Intervideo WIN DVR koji je ustvari kontrolisao moju tv karticu tj video ulaz(neka INTEX)

    Program je u sebi imao da odmah izaberes u kojem formatu da snimis fajl na HDD,avi,vcd,mpg,tako da kolicina megabajta je zavisila od formata koji izaberes!

    Uglavnom oko 4 sata VHS-a je stalo na jedan DVD 4,7gb u mpg formatu!
     
  6. russ-co

    russ-co Komšija

    hvala, pravi ste!
    nego ova kartica je samo za capture, da li isto mogu dobiti i ako kupim leadtek ili slicnu sa TV/FM tunerom?

    i da odmah pitam ima li neko kakvu da proda,moze i koristena, ja cu to jednom prebaciti sa kamere sto je snimljeno....
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa ako ima tuner, nece ti trebat video-rekorder za saltas kanale. :D Generalno, svodi se na isto.
     
  8. russ-co

    russ-co Komšija

    ok, ima li neko da prodaje tu tv kartu :)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Za to ce ti trebat oglas da kupujes. :D
     
  10. russ-co

    russ-co Komšija

    a stavio sam :)
    imam tri opcije ovu sto je preporučena, zatim iz PLUS-a neku gigabyte global koja je odlična ali trazi dx9 (kod mene AMD 3500+ ali 32MB VGA:) pa mi treba i neka grafa uz to a treca da naleti neka starija TV karta koja moze i na ovaj komp...
    hajd vidjet cemo sta ce biti na kraju...

    hvala vam svima na preporuci
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nemoj gigabajtusu uzimat, ta kartica nije nesto. Ako budes imao izbora, ganjaj da je Philipsov chip+tuner, najbolja kombinacija, jos ako nije neki lijevi proizvodjac... :D

    Leadtek je dobar, ali uglavnom ima starije Connexant chipove, da nije toga bili bi totalni No. 1. Ako je kartica noname i ima Connexant chip, to je skoro pa sigurno shit. Asusove TV kartice su ok, bilo je finih sa Philipsovim chipom.
     
  12. sumeir

    sumeir Komšija

    Ja koristim ledateko-ov TV200XP expert edition oko 4 godine "dobre mi ruke dala" mislim da nju mozes naci jeftino . Od programa mozes koristit virtual dub koji je jako jednostavan za koristit,ako ces sta "sjeces" od videa , stvar koja mene najvise iritira kod tog prebacivanja... ako trebas da to prebacis iz formata u format pogotovo ako je VHS kaseta dosnimavana pa prekidano, kad prebacis u virtual dub i spasis u "drugi" format imat ces"overlapping" zvuka i slike i to je bas... na kraju ako ti je cejf da to u DVD format "stavis" imas Ulead DVD Workshop.
     
  13. russ-co

    russ-co Komšija

    evo jedne philips:
    TV+FM tuner PCI w Philips 7130 (PAL BG) with remote
    38,00 KM+PDV Genelec

    http://www.gearxs.com/gearxs/product_in ... ts_id=4823

    mogu li sa njom to uraditi-dakle sa VHS-C prebaciti u format za DVD? Imam neku panasonic kameru koju kontam penzionisati ali imam i 4 kasete od 45min pune snimaka...nisam nikad radio nista slicno i pisite nesto lakse razumljivo :D

    i posto imam 32MB VGA sumnjam da ce biti OK pa kupujem FX 5200 128MB, jel dosta ovo?

    sorry za peglanje :oops:
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    nema ti veze graficka sa ovim prebacivanjem materijala sa vhs-a na komp. Ta PCI kartica ce dobro posluziti imam istu. A najbolje rezultate ces doboti ako capruting radis sa malom kompresijom. Ja to radim u virtual dub-u sa PICVideo MJPEG Codecom i to na kvaliteti 19 (daje sasvim dobre rezultate u odnosu na kompresiju) a onda kompresujem sa Canopus ProCoder-om 2 u 2 prolaza u dvd format. Jeste da malo duze traje ali i daje najbolje rezultate. Ako ti bas nije toliko bitan kvalitet onda radi to sa nekim od spomenutih programa koji ce raditi kompresiju u mpg u "letu".
     
  15. russ-co

    russ-co Komšija

    evo nastavak dosadjivanja---
    kupio sam VGA FX 5200 128MB ( za svaki slucaj:)

    slijedeci korak je kupovina ovog (sreca pa Asmir radi sa Genelecom):
    TV+FM tuner PCI w Philips 7130 (PAL BG) with remote
    http://www.pcplus.ba/09.08%20amir/TV%20 ... KAMERE.htm

    hoce li biti dovoljno?
    AMD 3500+, 512DDR (mogu staviti i 1GB,ima na poslu viska plocica),128MB VGA....a onda cu nastaviti peglanje sa software pitanjima :mrgreen:
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Da...to je i predovoljno.