"virtualni" mikrofon

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by AhmeT, Jan 30, 2005.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    eh ovako, ovo me vec muci dosta vremena i vrijeme je da pitam vas:

    ja imam mikrofon i slusalice :D:, i sad npr. kada gledam neki film i cujem dobru pjesmu u njemu jednino rjesenje koje ja znam je da stavim mikrofon blizu zvucnika, pozatvaram vrata, pojacam do daske i snimam. I tako ja to sve snimim i snimak bude sranje.

    e sad, (imam cool edit pro 2 registrovan)ja bi ako ikako moze da kada pokrenem snimanje da cool edit ili neki drugi rec. program ne uzima kao "ulaz" zvuk koji prima mikrofon nego da nekako digitalnim putem automatski snima sve ono sto bi islo na zvucnik (da kao "record" uzima "output" iz zvucne kartice)!!!

    to bi bio kao neki virtualni mikrofon.

    Imal neki program il se sta moze podesit u cool editu?? (ako je iko skuzio sta sam gore napisao)
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    http://www.google.com
    upises ime filma
    trazis po tim stranicama koje su pjesme bile u filmu
    i onda lijepo sa nekim p2p alatom (recimo dc++) skines pjesmu u super kvaliteti.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  4. djambo

    djambo Aktivista

    zasto koristis mikrofon,svaki uredjaj ima barem scart,kupi potrebne kablove i spoji na aux-in na zvucnu,ako gledas na kompu svaki imalo bolji program za audio editing podrzava snimanje svega sto se trenutno pusta na izlazu zvucne,opcija se u vecini slucajeva zove "What you hear" znaci ono sto slusas to snimas
     
  5. monK

    monK Komšija

    čekaj malo
    jel ti filmove gledaš na divxu ili na telki

    (da kao "record" uzima "output" iz zvucne kartice)!!!

    divx?
     
  6. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    To je kao neko interno snimanje i izvodljivo je... samo odaberi mixer ( umjesto "line ine", "mic" isl.) kao izvor snimanja zvuka tako da ce program snimati sa svih tih izlaza... u sustini jedino ce snimiti sa wave output-a jer se sa njega zvuk cuje.

    Kod nekih zvucni stoji jos stereo mixer ili mono mixer...
     
  7. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    DigitalSound Recorder... ce ti mnogo truda postediti.. snimaj u njemu pa onda sreduj to u Cool Edit-u ili Audition-u (kako se danas zove)
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    @ djambo

    imal cool edit tu opciju "what you hear" (to je bas ono na sto sam mislio)

    @nostromo

    ma nije bitno sta gjedam (a gledam divx i dvd na pc-u) nego uopce kako to izvest

    @ hamzibeg

    al nemogu kao "record" podesit mixer ili wave out, u cool editu pro mi kao record nudi samo cmedia wave device i wave mapper
     
  9. monK

    monK Komšija

    mislim da negdje postoji opcija i
    "grab audio from video", ali dugo nisam koristio COOL EDIT AKA AUDITION pa sam pozaboravljao te trikove, može biti da ta opcija ima u Cubaseu, provjeriću kad dođem kući...
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    sto se tice divx-a, u winampu namjesti disk writer output kao izlaz za zvuk. onda pusti film u winampu i nadji mjesto koje hoces da snimis. kad se to zavrsi u nekom od foldera ces imati .wav fajl tog dijela, kojeg fino editujes u cool editu ili nero wave editoru u mp3/pro i gotovo.
     
  11. Shenron

    Shenron Komšija

    OMG
    Ako je rijec o...DivX, Xvid, DVD...skines VirtualDubMod...oznacis dio na kojem je pjesma....odes na Demuxe i eto ga...