Virus - zamrzava PC

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by sgtPepper, Dec 13, 2008.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Neki čudan virus zamrzne PC svakih 10-15min, ali ne potpuno - mogu micati miš, klik nema efekta i mogu pritiskati tipke npr. ctrl+alt+delete i pojavit će se Task Manager, ili Win tipka za start meni, ali strelice/slova/brojevi itd. ne mogu. 100% sam siguran da je neki virus, skenirao sam sa Avastom, Ad-aware-om i S&D, ali ništa.

    Je li iko imao sličan problem i je li našao rješenje ? Hvala unaprijed.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    odes na start/run/ msconfig
    upalio diganostic start up

    upali vidi da li se desava opet ako da, onda je neki zhshchi belaj, ako ne
    onda pali jedno po jedno

    mada najbolje ti je spasi podatke i poravnaj komp
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    imao sam ja tu situaciju na poslu i nisam otkri sta je samo sto je kod tebe dobro 10-15 min meni je svake 3-4 min i format C je rijesio stvar
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Imam jedno 40GB podataka koje ne smijem izgubiti :(
    Ništa onda, moram nabaviti externi HDD i format.

    Edit : Otkrio sam uzrok. Čim pokrenem Windows Media Player i pritisnem neku multimedijalnu tipku na tastaturi (npr. stop) desi se ovo zamrzavanje, pjesma i dalje pjeva, mogu win tipku ali miš kao da ne postoji ...
     
  5. Riddick

    Riddick Aktivista

    S obzirom da ti je jos uvjek funkcionalan Windows i ako nemas particije na HDD-u podijeli ga na bar dvije particije, jedna za Windows i programe, a druga za podatke. Ako strada Windows samo formatiras njegovu particiju... i ne brines za podatke. :wink:
     
  6. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Imam isti problem, kako podijeliti particije i je li neko za to koristio partion magic je li komplikovan previse?
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Niposto koristiti Partition Magic, mnogima je zeznu podatke na disku / sam disk. Particije dijeli kod same isntalacije Windowsa.
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    ma radi i Partition Magic ko sat
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Praviti particije na disku na kojem su vec podaci? :lol:
     
  10. apdejt

    apdejt Overclocker

    Da barem meni ne predstavlja problem zadnjih 5-6 god (instalaciju imam od 30.09.2002) u partitionmagicu 8.0.
    Naravno nikada nisam pravio particiju da mi used space bude 80-90% tako da partition magic nema prostora za rad.
    Ali jeste mi upao 2-3 puta i napravio belaj ali to se desilo kada sam experimentisao sa nekim stvarima koje je ocigledno trebalo raditi nekm logicnim rasporedom a ne samo zadati 5 akcija i pustiti da PM to sam odradi.
     
  11. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Za pravljenje particija strogo prepurucujem Paragon Partition Menager ;). Po mom iskustvu radi dosta brze nego Partition Magic. Koristio sam dosta vremena Partition Magic i nikada mi nije napravio belaj sa podatcima mada, eto, dosta ljudi se zali na njega po tom pitanju.
     
  12. pac

    pac Komšija

    Takodjer mogu preporuciti paragon.