Vocal remover

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by tERMINator x, Feb 9, 2007.

  1. tERMINator x

    tERMINator x Aktivista

    Da li je moguce u potpunosti uklonit glas pjevaca i sa kojim programom? Ja sam pokusavao sa Cool Editom, ali ga on samo stisa, i ostane pjevac u refrenu.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nope, vokali se preklapaju sa instrumentima u frekventnom opsegu, tako da ih je nemoguce totalno ukloniti. stisati se mogu i djelimicno maskirati, ali ukloniti nikako. mozda u nekim skupim, profesionalnim studijima da imaju kakve uredjaje i dobre algoritme za to, ali ovako za siroke narodne mase nema nista toliko efikasno. ako hoces pjesmu u potpunosti bez vokala, onda ti je jedini spas da trazis master kopiju iz studija, a posto to nije tako lako, odustani od te ideje. lakse je potraziti kakav bend da ti to odsvira za male pare... :mrgreen:
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Neko je gledao CSI gayse :lol: Tamo sve moze.
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    I ja sam nešta eksperimentisao po tom pitalju ali daaavno. I nisam uspio to da uradim, a koristio sam cool edit. Ne znam postoji li kakva nova tehnika danas kojom bi se to uspjelo odraditi.