Voda u gepeku! :o

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bINARY cODE sOUND, Mar 8, 2016.

  1. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Pozz svima! Imam problem sa vodom u gepeku i mislim da sam otkrio odakle dolazi ali ne znam kako da je se rijesim(metoda, sredstvo).Dolje su linkovi sa slikama gepeka odnosno limarije "ispod ćilima".Kao sto mozete vidjeti, ćilim je mokar.Može li mi iko otkriti kakav je ovo sloj boje bež na spajanju limarije tj. da li postoji mogućnost da je ovo fabrički ili je auto udarano, te krpljeno??

    http://postimg.org/image/io4ha5xup/
    http://postimg.org/image/rhixkx8up/
    http://postimg.org/image/pkca816iv/
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako nema na drugoj strani onda nije fabricki. Mozda nije udareno nego popravljano od hrdje? Pregledaj kedere, da nije negdje oštećen pa odatle provlači. Koje je auto u pitanju.
     
  3. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    I na drugoj je strani ista situacija sa bež masom.U pitanju je clio trica.Nekad imam predosjećaj da voda dolazi odozdo jer mi je znalo biti i mulja u gepeku :S...Sto se tice kedera,provjerio sam, kederi su u redu.
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Provjeri čepove, i zaštitne plastike ispod zadnjih točkova.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    U 95% slucajeva u pitanju je keder. Druga mogucnost je da ti je popustilo ljepilo oko sajbe negdje. Taj bez sloj je zastita od korozije, proizvodjac je predvidio da ce tu biti vlazno. :D
     
  6. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Kad smo kod cepova, oni su napunjeni vodom, primjetih.Nije sajba 100% to sam vec provjerio.Sutra provjerim tu plastiku... momci, hvala na odgovorima =)
     
  7. kio

    kio Komšija

    Koji automobil je u pitanju :), koje godište.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Osusi ti to majstore fenom, slozi po gepeku suhe novine i zalij auto crijevom. Pokazat ce se negdje.
     
  9. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Klio 3, 2007g.Ma jasta, tako ce i biti.U samousluznu autopraonu, zatvorim nekoga u autu i prskaj! :D
     
  10. GV

    GV Komšija

    Ako je ona prostirka u gepeku platnena i non stop vlažna izbaci je i stavi neku gumenu, lakša za održavati i sušiti
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Meni voda na Puntu ulazi kroz krov, tj kroz antenu, nije hrdja tu bila, ali jeste rupa od stare antene. Nova je stavljena, ali je voda i dalje ulazila, to je u velikoj mjeri rijeseno stavljanjem silikona. Sada voda udje samo kad je neka jaka oluja sa obilnim padavinama, a ovako kad je kisa to je ok. Zadrzava se u lampi od kabine, pa obicno samo prospem vodu i vozim dalje.
    Ocu je na E220 ulazila u gepek kroz stop lampu. Gledam na Cliu je ona na vrhu vrata gepeka, pa mozda tu ulazi. Ovo je na E220 rijeseno kod limara koji je rastavio unutrasnjost vrata gepeka i to zakrpio. Zasad ne ulazi nista.
     
  12. GV

    GV Komšija

    Isto kod mene