Vodeno smirglo granulacije 1500+, gdje?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by mobsterc, Jul 8, 2009.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Takodje, jos zavisi od kvalitete vodenog smirgla. Neko bolje 'podnosi' vodu, neko losije (u odnosu na mf). Isto tako previse/premalo vode, moze da utice na krajnji rezultat. Sve u svemu, previse faktora a ne vrijedi utrosenog vremena i zivaca (mf).
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ma i ja sam na ogledalu radio.
    Primjetio sam da nema nikakvog mirror efekta dok se ne polira malo sa suhim brusnim papirom granulacije 2000 i to iskljucivo rukom.
    Koristio sam apotekarski benzin jer mi je baza bakrena a alkohol reagira sa bakrom.
    I da....nakon korištenja benzina zaista se svaka moguca prljavština izvuce is pora.
    Ali opet nema onog baš dobrog mirror efekta pa ni nakon korištnja mf krpice.

    Izgleda da moram drugi brusni papir nabaviti :D
    Iako je i ovaj od 2000 zaista grub kao novinski papir.
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    O tome ti pricam. A kada koristis pastu, izvuces jos te 'prljavstine' ;) tako da nema nikakve price o zavlacenju u pore. Ako postignes poptpuni efekat ogledala, znaci slika se identicno preslika, to ti skoro znaci da nemas pora nikako koliko je glatko.

    Ako ti je 2000 tako 'grub' bice da je do njega, jer imas i smirgle sa kojima se dobije jako glatka povrsina ali mat. Tebi je vazno da izravnas ako kazes da nije ravno... Ako vec hoces mf kupi farcela G10 pastu.
     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Evo ovde da ne otvaram novu temu.
    Polirani "Fenomen" i Titan Fenrir, temperature nakon poliranja skinute za 4C. Sad je pakleno u sobi, sigurno ima 28C sobne, pa nemoze covjek ni overklokirati proc :) Trenutno default voltaza phenoma (1.344V), HT i NB na 2000 MHz, CPU na 3300 MHz. Odlicna 24/7 kombinacija za vruce ljetne dane :D Test u OCCT Linpack od sat vremena daje maximalnih 57 C. Gledam po drugim forumima svi kukaju ako im u loadu ode i preko 50C, ko to je puno pravo, kazu maximalna dozvoljena 62C. Da li sam ja peh pa se moj primjerak nesto vise grije, ili ostalima nevaljaju senzori. U idle temp je 34C, prilikom igranja, 3DMark testova proc nece preko 52C. Koristio sam pastu koja dodje uz cooler, mozda sam je premalo stavio (ustvari nisam ni imao vise :mrgreen: ), neda mi se davati sad 20 KM za gram elitne paste :)
    Evo koja slicica:
    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]

    Velicina coolera se tek vidi kad se napravi komparacija sa nekim drugim. Ne tako mali CM Hyper 212 izgleda bas mali pored Titana, ubacio sam i stock cooler pored, onako bas fina slika :D

    [​IMG] [​IMG] Kao sto se vidi, razlika u velicini "pajpova" drasticna :)

    [​IMG] [​IMG]

    Bazu coolera nisam polirao, savrseno ravna, nema miror finish, ali sasvim dovoljno, cita petica :D Ventilator mi se bas i ne svidja, ovaj fol kromirani finish, mogao je biti samo crn ljepse bi izgledalo. Vrti se do 2300rpm, sto nije bas tiho ali meni buka ne smeta sve dok dobro hladi. Uz njega dolazi adapter za nize obrtaje a moze se kontrolisati i iz biosa.
    Ono sto mi se jos ne svidja je to sto za AMD platformu imate samo jednu mogucnost pozicioniranja hladnja, tj. da vent puse ka napojnoj onosno vrhu kucista. Pokusat cu izvesti neku modifikaciju da ovo zarotiram.

    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]

    Granulacija 2000 na suho i evo ga sjaji se ko sunce :D Polir pastu nisam stavljao, super mi i ovako izgleda pa sam bio lijen da idem to sad kupovat.

    [​IMG] [​IMG]

    I na kraju se to sve poslozi i vozi misko.

    Ako jos neko ima Phenom II bio bih zahvalan da stavi svoje temperature da vidim na cemu sam.