vrlo cudno

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Whistler, Sep 5, 2006.

  1. Whistler

    Whistler Novi član

    E ovako nije do softwera,XPSP2 frisko instaliran,jednostavno
    kad palim PC gore sve lampice al nece monitor da se upali...
    tek kad pritisnem dugme restart na kucistu monitor se pali i
    prikazuje dalje kako ide tj. dizanje sistema...
    Ovo se desava samo kad je PC iskljucen vise od 1 sata,i
    palio PC na kucistu ili tastaturi moram restart dugme pritisnuti
    da se upali monitor,a ako uradim iskljucenje PC ili restart
    i odmah potom upalim nakon 1 minute znaci dok je PC radio
    sve je OK,bilo da upalim na tastaturi ili kucistu sve ok....
    Ako ima ko da kaze koju,bujrum jer ne mogu biti pametan...
    pozdrav
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Probaj promjeniti drivere od graficke.
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    meni istu stvar rade 91.31 na 6600gt
     
  4. shock

    shock Aktivista

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  5. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Slican problem je imo jedan moj prijatelj. Doduse bilo do napojne. Negad bi ga moro i vise puta pali-gasi, restart dok procepi.
     
  6. shock

    shock Aktivista

    I ja sumnjam da je kod mene do napojne, jer je slaba (300w), i to neka no name,a imam dosta uređaja, ali čekam sad da se skroz pokvari, pa da sam bar siguran :D. Probaću za svaki slučaj reinstalirati drajvere od grafičke.
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne cekaj da se skroz pokvari. Ako budes cekao, mozda docekas da povuce za sobom i maticnu, graficku, disk ili nesto drugo. Nemoj se igrati.
     
  8. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    I ja sam imao problema sa novim n-Vidia drajverima i 6600gt. Juče instalirao Force Ware 91.47. Pri startu Windows-a hard disk bi bez razloga nešto radio. Lampica od diska bi stalno bila upaljena, a performanse računara su bile daleko ispod ''normalnih''. Imao sam problema i sa starijim 91.31 drajverima u nekim igrama pa sam i njih pobrisao i instalirao 81.98 verziju.
    Ako driver-i ne pomognu posudite od nekoga napojnu jedinicu pa probajte kako će računar raditi sa drugim napajanjem.
     
  9. shock

    shock Aktivista

    Ako je do nje, onda je već bila povukla procesor, jer sam ga skoro morao mjenjati. Mislim da ću poslušati savjet. Gdje mogu najbolje proći sa lovom? Imate li kakvu preporuku za napojnu?
     
  10. shock

    shock Aktivista

    Kod mene se radi o puno starijoj grafičkoj kartici, ali ću probati obnoviti drajvere.
     
  11. Whistler

    Whistler Novi član

    Nije do napojne,probat cu vratiti ATI Catalyst 6.7...jer ove 6.8 kako
    sam instalirao to je i krenulo(mislim),i zaboravio sam reci(vezano za ovaj problem) bios isto automatski ukljucio sata i lan opcije a bile su na disable,uglavnom
    PC je poludio,sve u svemu opet sam upalio enter pa restart dugme,a
    dokle ce tako ne znam... :|
     
  12. shock

    shock Aktivista

    Ja nisam prije toga čačkao ništa oko drajvera, jedino sam instalirao Ubuntu pored Winowsa, što ne bi trebalo da ima ikakve veze. Evo sad sam updateovao drajvere od grafičke (dobio sam godinu dana mlađe:) ), pa ćemo vidjeti.
     
  13. shock

    shock Aktivista

    Nije se ništa popravilo :(
     
  14. Code Name 47

    Code Name 47 Aktivista

    Flash BIOS od Grafeee!!! Kod mene je pomogloo...
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    kod mene novi nvidia driveri prouzrokovali boot sistema od 8 min ...
    znaci ova zadnja verzija... a taman sam poceo nvidiu gotivit
     
  16. postal dude

    postal dude Aktivista

    vidis najnoviji driveri su uvjek bili najpouzdaniji ;)
     
  17. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Zato ja imam samo one drivere sa kojim znam da ce mi sistem raditi bez problema nakon što formatiram svaki put :wink:
     
  18. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    Ja sam imao donekle sličan problem sa monitorom - mene je gnjavio standby mode, monitor nije htio da se pali nakon što ga ubacim u standby. Uz pomoć raje ovdje sam to riješio tako što sam malo pročačkao po suspend (power) opcijama u biosu (ima topic) probaj možda bude nešto. Čini mi se da su ti opcije biosa i windowsa malo u konfliktu, probaj i sa "load optimized settings" (il tako nešto)...
     
  19. BAKI

    BAKI Novi član

    To sve mozes samo "pomokrit" :mrgreen:
     
  20. Emx

    Emx Aktivista

    Do grafičke/drajvera može biti, jer kažeš da ti se prikazuje samo boot dio (tada Windows koristi VGA drajvere, dok se ne pokrene grafički dio gdje se prijavljuješ u Windows osim ako imaš samo jednog korisnika - sebe). Pokušaj provjeriti kablove od monitora koji vode do grafičke, da se nisu pokvarile one iglice...