war of the worlds

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Jul 4, 2005.

  1. Esh

    Esh HWB

    ccccc, odavno ne vidjeh vece rasipanje novca.. pa za 200 miliona snimiti ovako "mlak" film.. izgleda da je i svemocni steven malo izasao iz forme, no ako nista, sasvim sam siguran da ce osvojiti sve "zlatne zvizduke" ove godine..

    usput, ko je gledao staru seriju war of the worlds, mislim ce se sloziti sa mnom da je ista napravila daleko bolju atmosferu, no priznat cu stevenu da je regrutacija one djevojcice bila pravi potez jer je vecina ljudi koja je gledala film komentarisala o njenoj dobro izvedenoj ulozi "dosadne djevojcice"..
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    U zadnjim filmovima Steve previshe se opterecava sa efektima, usput Tom Skroz i nije neki glumac. Uglavnom moj izbor je novi Batman.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    moj izbor je Episode III :mrgreen:
     
  4. monK

    monK Komšija

    Sin City, ništa originalno ali uspjela izvedba, IMHO ofkors....
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    BTW na Opteronima je radjen Sin City.
     
  6. jeretik

    jeretik Komšija

    Novi americki filmovi su smece i vise nemaju nikakve veze s umjetnoscu :cry:
    Nema vise Kumova :|
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    sin city je dobar meni
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    u zadnje vrijeme me pošteno ismijao francuski film - RRRRrrr (ludo ime)... good old gerard u ulozi kamenog čovjeka koji se bori oko šampona za kosu... takav (nepredvidivi) humor hollywood neće vidjeti još podosta dugo.

    primjer... sjedi mali debeli klinjo na kamenu i plače jer se djeca ne žele igrati s njim i dolazi do njega jedan lik plave kose (jedini u plamenu takav) i kaže kako razumije kad si drukčiji i kako je biti metom ismijavanja... na to mali njemu kaže "daj ušuti plavo kopile" i plavi ne zna šta će i opali mu šamarčinu, a mali počne još više plakat i bježat na okolo - kraj scene.

    sad sam se sjetio taxi-ja francuskog i onog narednika u policiji - "ninjaaaaaaa, konicivaaaaa, boja - fantom" i sl. neponovljivih rečenica.

    neki dan sam nažalost pogledao taxi new york... svaka čast queen latifah, ali 1. i 2. francuski taxi je jednostavno remekdjelo u odnosu na ovu patvorevinu (3. dio je više-manje bezveze).
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    Nije da sam gledao War of the worlds, episodeIII ili Batman returns... ali nekako mi se cini da nakon LOTR-a nema dobrih filmova iz svetesume... :|
     
  10. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    kad ste već počeli pričati o filmovima,je li ko od vas gledao Next friday
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ma kakav LOTR.
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Pogledat Equilibrium sa Christian Baleom u glavnoj ulozi.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    dobar. samo prepuno fazona iz Matrixa. kasno je izasao.
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Meni je film OK, bolji od ona dva Shitrixa 2 i 3.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    covjece koji off-topic 8)

    da li je iko osim mene zapravo pogledao wotw?
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ja idem ove hefte. do tada nemoj zakljucavati topic. :mrgreen:
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Ja idem na Batmana. :mrgreen:
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    idem i na to. ove godine ne ide jedno bez drugog. :mrgreen:
     
  19. Esh

    Esh HWB

    usput ni batman nije puno bolji..
     
  20. monK

    monK Komšija

    ma ljudi, kući pogledajte 21 gram, to je film, ali ovo je za ovaj nešto ozbiljniji dio forumaša, pošto je film težak do bola...baš do bola...