WD TV HD Media Player

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by JaLa, Apr 22, 2011.

  1. JaLa

    JaLa Komšija

    Pitanje za navedeni media player. Ima li neki upgrade ili nesto koji ce ostaviti power lampicu da gori dok je uredjaj ugasen ?

    Trenutno je firmware 1.03 na njemu, ima li potrebe raditi neke dodatne upgrad/update koji ce poboljsati uredjaj u bilo kojem smislu ? Ovako je extra sve, nego eto, ako moze jos bolje, zasto ne.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Najbolje ti je da prodjes kroz release log za svaki firmware update te procjenis ima li potrebe za nadogradnju.
     
  3. JaLa

    JaLa Komšija

    Na WDC stranici vidim da mu je zadnji firmware 1.03. Kada saltam pjesme, preko usb sticka naravno, nije bas toliko brzo. Ipak mu treba nesto vise vremena nego kao kod muzicke linije npr. Ima li tu neki fix ?!
    Pjesme su .mp3 na 320 kbps kvaliteti
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Pa ako je 1.03 zadnji, onda je to - to. Posto taj model vise nije "top of the line", ne znam kakva je trenutna podrska sa custom firmware verzijama od strane zajednice.
     
  5. JaLa

    JaLa Komšija

    Upravo to, custom firmware neki mozda. Mislim da JVC zna vise o tome :)
    Ako ne on, onda neko drugi sigurno..
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Evo ti link pa kreni lagano: http://wdtvforum.com/main/.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Barem za njega ima kamara modanih firmwareova, kao sto Enis rece na wd forumu imas sve zivo o tome.
     
  8. JaLa

    JaLa Komšija

    eh hvala puno, skroz sam i zaboravio na druge forume, samo HWB ;)
    Javim se nakon nekog upgrade-a
     
  9. JaLa

    JaLa Komšija

    Pregledao sam nekoliko tih firmware-ova il cega vec :D
    Ma ostavit cu ovaj defaultni, meni sve ok, jedino, brzina prebacivanja pjesmi je sprorije. I da ima equalizer, i to bi bilo extra. I kao sto rekoh da power led stalno svijetli.
    Ali koliko sam citao, nema nista od toga :D

    JVC imas li kakvu preporuku
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja koristim b-rad.cc firmware vec duze vrijeme. Omogucuje dosta vise funkcija, meni sto se najvise svidja je fakticki mogucnost simlinkova na shared foldere, bez auto discovery, jer nekad samba na win7 i ne radi najbolje.
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    I ja sam koristio uvijek b-rad firmware, (dok sam imao wd oko pola godine) sada sam na dva LG-a pa sam malo vise u njihovim vodama.
     
  12. JaLa

    JaLa Komšija

    Nisam jos nista dirao sa firmware-ima...
    Jel se i kod vas grije i kad je ugasen player? Nije pretjerano, al kad prinesem ruku osjeti se toplota.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    moj je skroz hladan kad je ugasen
     
  14. JaLa

    JaLa Komšija

    ne znam sta je kod mene. Al dobro, nije nista da kazes, belaj :D
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Posto na externom HDDu mimo HD filmova drzim i backup poslovnih fajlova (ima ih 30.000+), postoji li mogucnost da WD HD playeru kazem da ne skenira svaki put citav HDD (to svaki put traje po par minuta) kad ga upalim, vec samo folder sa HD filmovima?
     
  16. dejanr

    dejanr Novi član

    Da u opcijama ugasi media library .