1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Source Daily Mail

    Meni su se smijali kada sam prije par mjeseci govorio da smo na faxu sa prof. dr. Refikom Fazlićem radili neka mjerenja i istraživanja..I da treba posebno paziti gdje se stavljaju bazne stanice za Wi-FI i pogotovo sam govorio svima oni koji na svojoj kuci/stanu imaju bazne stanice, vjerovatno imaju više štete nego dobiti...

    Sačekat ćemo još vrijeme i istraživanja će da pokažu..
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    te izrasline mogu biti od bilo čega od smoga ili nekog drugog onečišćenja npr. od nekih fosilnih goriva i sl. dosad niko nije konkretno dokazao i direktno povezao wi-fi sa nekim štetnim djelovanjima na prirodu. 70% drveća u urbanim sredinama ima iste simptome radi bogzna kakvih onečišćenja, vjerujem i tamo i gdje nema wi-fi.
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Može biti a i nemora da znači, ja sam govorio o tome koliko su wi-fi talasi prodorni, zamisli nešto što 5x više zrači od mobitela i to ti visi 24h godisnje iznad tvoje glOOve...

    a ako si malo pročitao članak, ljudi su vršili istraživanja a istraživanja se ne vrše u smogu vec u laboratorijama..

    Hoces reći da kukuruz koji je kratkoročna biljka, sporije rastao uz wi-fi a bez njega brže vjerovatno radi smoga i onečišćenja..
    Nije problem u maloj snazi emitovanja energije talasa WiFi-a, već u njegovom konstantnom pulsiranju i broju talasa..
    edit evo ti par slika..
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  4. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Dok nije bilo tih "novih tehnologija" svijet je bio zdraviji, kao psihicki tako i fizicki. To niko ne moze poreci.
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Jeste, ali ne treba takodjer zaboraviti da ljudsko tijelo osjeti radio frekvencije na kozi u obliku topline. Nazalost, kod nas se slabo vodi racuna o postavljanju baznih stanica, iako skoro svaki dan provedem u okruzenju wireless mreza za koje znam da su tu, nije nista usporedjujuci prema ostalim talasima koji nas okruzuju. Danas je to neizbjezno, iako ni sam nisam pripadnik wlan mreze, u kuci ipak koristim kada sam za laptopom, jer me kablo samo ogranicava, a nisam jedan od onih kojima je laptop i desktop i sve ostalo :)
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ma vjeruj nisam ja protiv korištenja Wi Fi-a, ja sam samo rekao da nije uredu bazne stanice sa pojačivačima stavljati po kućama i stanovima gdje će se odgajati djeca i obavljati životne aktivnosti, pogotovo recimo ove od 5Ghz..

    Problem svakog zračenja je njegovo trajanje i intezitet, tako zračenjem slabog inteziteta na duži vremenski period dobiješ isto..
    Onda nije isto djelovanje na svaki dio tijela...
     
  7. GW

    GW Moderator

    Može li se grijati stan na wi-fi signalu?
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    može "ako imaš nuklearni reaktor u šupi"
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa mikrovalna pec ti radi na 2,4GHz, samo sto je u njoj snaga reda 800+W cini mi se.... znaci emituje signal na 2,4GHz ogromne snage. Naravno, bazne stanice za wireless su snage reda 50mw-1W, ali nijedna iznad 200mW nam sigurno nije metar od glOOve. :D
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    U.S. Federal Standard limits the amount of microwaves that can leak from an oven throughout its lifetime to 5 milliwatts of microwave radiation per square centimeter at approximately 2 inches from the surface of the oven. This is far below the exposure level currently considered to be harmful to human health. :D