Wifi Repeater sa BHT modemom

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by dmr, Nov 18, 2016.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Imam asus wl-500g deluxe wifi router. On ima opciju da radi kao repeater tj da prima wifi signal i da ga salje dalje. Svi tutorijali koje sam gledao na netu su sa 2 takva uredjaja gdje se oba postave u hybrid mode i onda rade kao repeateri. Da li mogu sa Bh Telecomovim tp link wifi modemom odraditi ovo jer on nema tu opciju koliko ja znam? Znaci da mi asus hvata tp linkov signal i salje dalje!?
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Ne moraš setovati oba uređaja. Dovoljno je da postaviš Asus router kao repeater te da se priključi na postojeću mrežu koju odašilja TP-Linkov uređaj.
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Jedino što nekada može praviti problem je management ip adresa repeatera. Nekad je dobro staviti je u drugi opseg u odnosu na master router. Npr ako je bht modem 192.168.1.1 ti repeater pomjeri na 192.168.0.1 ili 192.168.1.200
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Pa, imao sam nekoliko pritužbi od ljudi da im ne uspijeva postaviti repeater kako treba sa telekomovim modemima. Ali da, možeš tako izvesti, a neki repeateri će sami sebi promijeniti opseg IP adrese, ili to možeš ručno uraditi. Ovi TP-Linkovi što idu u utičnicu (750RE, 850RE, 855RE) većinom rade jako solidno.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne mogu nikako podesiti. Podesim sve i radi wifi ali kad se uredjaji trebaju spojiti preko repeatera onda zablokira i ne mogu da dobiju IP adrese vec neke random cudne tipa (85.60.1.123). Probao sam repeater na 192.168.1.55 i 192.168.1.115 i nece.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Koji je tačno repeater
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Koliko ja vidim, uređaj nema podršku za wpa2, možda da spustiš na wpa na modemu?
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Spustio na wpa, probao i bez zastite nece


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    jesi probao ugasiti dhcp na asusu kako bi klijenti pokupili samo dhcp od zte?
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma