Win 2000 i Vista Dual Boot

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by brandnew_loser, Feb 23, 2009.

  1. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    Trenutno mi je instaliran Windows Vista na notebook. Medjutim, potrebno mi je da imam i Windows 2000. Da li je moguce uraditi dual boot sa ova dva operativna sistema, i na koji je nacin to moguce odraditi. Nemojte samo navesti kao odgovor da moram formatirati sve particije i krenuti instalaciju OS-ova onim redoslijedom kojim su izlazili - dakle prvo Win 2k pa onda Vista.

    Particije sam vec pripremio, ali zapinjem na dijelu u kojem trebam instalirati Win 2k (Vista ne dozvoljava instalaciju, a u toku cold boota takodje ne moze pokrenuti instalaciju)
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    Ne bi smjelo da vista zabrani, da nisi nesto krivo podesio i kreno instalaciju. Naravno, da je moguce ici i vista, pa win2k, pa kasnije reinstlirati vista boot loader ( ne znam ovo 100%), ali svako mozes koristi neke od third party boot loadera.
     
  3. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    nema sta biti da sam krivo podesio, u startu me vista obavjestava da je novija od instalacionog fajla na win 2k cd-u i da ce disable instalacione funkcije cd-a. a kao sto sam rekao, na cold bootu nije moguce pokrenuti setup.exe
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ako je c2d proc ja bi isao na virtualnu mashinu sa win 2k
     
  5. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    to je i meni palo na pamet kao zadnja opcija. ako niko ne bude znao odgovoriti kako da odradim taj dual boot, onda cu vjerovatno ici sa tom virtualnom mashinom
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ne ides valjda instalaciju win 2000 iz viste? :). Ides brate tako sto butas sa win 2000 cd-a i onda vista nema pojma sta ces ti instalirati. I da poslije ces morati iz viste sa VistaBootPRO "popraviti" boot loader.