Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    meni je preksinoc iskocio porzorcic da je dosao fall creators update ali sam ga odgodio...em traje par sati nadogradnja em vidim da ima nekih bugova,pa mi se ne zeza sa tim sada...neka ms ispravi
    komp mi radi uredno i ovako i najradije bi ugasio sada update,da ne radi vise nadogradnje :D
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jedno pitanje narode...je li neko od vas na na masini koja nije apple-ova ima dual boot sa apple OS i windows 10-kom ?
    je li ovo uopste moguce i koliko otprilike zauzima instalacija aplle OS na HDDu,jer mi je HDD prilicno mali
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    www.macworld.co.uk/how-to/mac-software/how-to-install-macos-on-pc-3632329/%3famp

    Kaze treba ti 50GB slobodnog diska

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jucer cijeli dan pokusavao instalirati hackintosh na moj laptop i milion problema i nisam uspio na kraju
    zavrsi instalaciju i dodjem do desktopa ali cim pokusam bez usb sticka ,odmah izbaci boot error...jedva sam na kraju vratio windows,sreca ostao mi bootabilan usb stick sa win10 na njemu pa uradio recovery i procepilo...onda formatirao particiju

    moguce i da ovo moje cudo nije kompatibilno a takodjer sa ovom verzijom koju sam ja skinuo yoshemite,mnogi su imali problema
    tako da se necu vise bakcati sa ovim...nije vrijedno
     
  5. Ninja

    Ninja Komšija

    Može se naći VMWare image na torentima, nemojte se džaba handrit oko toga.
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja ga imam kao virtualnu masinu, ovdje je sve fino objasnjeno i dat je link na image na gugl drajvu: https://techsviewer.com/install-macos-high-sierra-vmware-windows/
    GUI nije bas neka sreca sto se tice brzine ali moze se koristiti za tipkanje u Xcode-u.

    Kontao sam triple boot sa Mint-om praviti ali pegla je teska tako da nisam ni pokusao.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Evo mog tripple boot-a :)

    [​IMG]
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    dobar ti taj triple boot :p
    ja sam prije trazio neki stari laptop (do 50 KM) za instalaciju ubuntua i da se malo i na njemu ucim ali nikada nisam nasao a na starijem laptopu koji sam imao ,vecinom sam dizao windowse
    sada pokusao instalirati macOS ali nije proslo
    evo danas sam odradio i upgrade na ovu fall creators nadogradnju...valjda nece biti problema...na prvu ne vidim probleme :D
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    narode,da li se i vama na ovo zadnjem fall creators updateu taskbar automatski dize sa windowsima ?
    meni se desava i na desktopu i na laptopu
    inace,jucer sam i na laptopu presao na creators i nema problema...evo upravo sam obrisao i windows.old folder
    takodjer,nakon reinstalacije windowsa,nemam vise ni problem sa CPU usage-om,gdje je konstatno bilo zakovano na 99-100%,sada zna opasti i do 20-30%,ako nije opterecen
     
  10. lolak

    lolak Aktivista

    Edge browser na iOS-u i Androidu.

     
  11. heroic

    heroic Komšija

    Ti mi laptopi i pogled izgledaju poznato...Avaz Twist Tower? Neka IT firma?

    Je li iko od vas ima problem sa izgledom Cortaninog "textboxa" nakon ovog Fall update-a, meni je nekakva blijeda od jucer :D?
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jeste :)

    A problem je sto pamti search pa npr ako sam trazio Word pa onda drugi put hoću Excell on je ostavio Word u text boxing I nastavi mi pisati i nema onda rezultata, nego moram brisati predhodnik search

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  13. ming

    ming Veteran foruma


    Prije nego što neki MS fanboj baci drkicu na ovo, edge za iOS je samo Safari sa Edge skinom. Koristi WebKIT za rendanje, jer Apple ne dozvoljava ništa drugo na iOS platformi.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Na androidu koristi onaj drugi, a na win 10 mobile opet treci :)
     
  15. lolak

    lolak Aktivista

    Pa za sve browsere vazi ista prica.
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kako se zajeba i.instalira ovaj 10 novi upgrade.... Prestade radit mreza...2 sata se patim sa driverima. Na kraju pokusavam prebaciti na stari windows nece ni to...

    Ja smeca hljebe. Uze mi par sati zivota onako. Sad il na novo windows jer od backupa nece nista baca erroeee silne iako je uredno sve spaseno snimljeno bla bla bla.... Razocarenje do neba
     
  17. Ninja

    Ninja Komšija

    Jesi li ga ručno instalirao ili preko Windows Update?
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma on ga automatski skinuo i ajde sinoc ga pustim da se instalira i danas patnja. Fuj kakav osjecaj da se zajebajes sa necim sto treba da fercera..
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Meni je 1709 update sjebao sve i jedan wifi driver na pc-u.
    Update i driver removal ne pomaže.
    Manifestacija packet loss od 1 do 3%.
    Spavaš li mirno Bile Gejtse? :D
     
  20. Ninja

    Ninja Komšija

    Nije bilo tih problema dok nije Nutella došo na vlast.