Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene je OK, a juce je bio neki ogroman update koji je skoro pola sata instaliralo i trazilo 5+ GB prostora.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo rjesili su ovaj bug, probao ga opet aktivirat i prodje aktivacija bez problema.
     
  3. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

    Microsoft je ponovo re-izdao Windows 10 v1809 Build 17763.107, taj ISO skida, onda odmah cumulative update na 17763.134

    Evo novi Media Creation Tool
    [​IMG]
     
    Last edited: Nov 13, 2018
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav radni narode. Imam problem sa IIS na win10 pro 64bit. Na jednom pc ga nisam imao nikako instaliranog. Kad dam ga instalirao, ne pojavljuje se u Administrative tools. Na drugom pc, gdje je isti os, je bio instaliran i bio u Administrative tools, ali nakon sto sam dodao neke features (ASP 3.5...), nestao je iz Administrative tools. Nema ga ni u servisima. U cemu je kvaka? Tnx

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Win key i kucaj Windows Features
    Selektuj Turn Windows Features On or Off
    Nadji ISS i vidi jel ti ukljucen check box
    Ako nije, selektuj i sacekaj malo
    Onda bi se trebao pojaviti u administrative tools
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa rekoh da sam ga instalirao :) a tz da je ukljucen check box
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Probaj i ovo
    [​IMG]
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Sve je to čekirano drug.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Deinstalirao IIS i ponovo instalirao i sada je sve ok. Tnx
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li ima neki history USB uredjaja koji su se prikljucivali ? Ovih dana cujem USB "in/ou" zvuk ali ne mogu da skontam sta je.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Never mind..

    [​IMG]
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pozdrav narode
    treba mi savjet oko SSDa
    naime,kupio sam prvi puta do sada SSD,za sistema 240 GB a vec imam dva HDDa po 500 GB...na jednom je sistem
    zanima me je li bolja opcija kloniranje windowsa sa HDDa na SSD (ne znam ni kako se ovo radi,ali bi googlao) ili je bolja opcija cista instalacija direktno na SSD
    znam da ako budem isao na cistu instalaciju,treba da otpojim ostale HDDove,da mi boot ne zaluta na neki HDD,umjesto na SSD

    ako budem isao na clean instal,to mi je dugotrajniji proces i odose mi svi programi i postavke (KODI recimo) i onda cu imati par dana zezancije samo oko podesavanja windowsa
    sta je najbezbolnije ...svaki savjet dobrodosao ?
     
  13. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Meni inače ovaj alat zakon: http://hddguru.com/software/HDD-Raw-Copy-Tool/
    Prebacivao HDD->SSD, SSD->SSD, SSD->HDD, HDD->HDD bez problema :)

    A možeš skinuti i DLCBoot, pa kroz njega pokrenuti neki clone alat i prebaciti.


    U suštini, uvijek je najbolja varijanta čista instalacija. Pomoću Windows Backup-a možeš sačuvati (ja mislim) sve - programe, user profil itd.

    A ima i meraka u čistom sistemu, kad sve nanovo moraš instalirati itd.


    Pa eto proberi :)
     
  14. Ninja

    Ninja Komšija

    Paragon Migrate OS to SSD
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne odgovara ovaj program...jer mi je particija sa bootom,veca od SSDa...a ovo je bas ono sirovo kopiranje sa jedne na drugu
    idem probati i ovaj treci program
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pomoc
    sinoc sam htio da izbrisem account,koji mi windows 10 sam napravi,jer kada hocu da mi se windows podize do desktopa,bez sifre,windows mi napravi jos jedan account... i sinoc sam htio da obrisem jedan i mahnilano sam ne gledajuci,skinuo administratorske ovlasti sa svog accounta,tacnije usernamea,sa slike "zippoo" i sada ne mogu da vratim,sta god da pokusam izbacuje mi ovu gresku ...da li neko zna kako da vratim admin ovlasti
    [​IMG]
    evo error koji izbaci
    [​IMG]how to do a screen shot
    windows 10 mi skoro uvijek zezne stvar...prilikom logovanja sa svojim mailom i aktivacije windowsa i kada hocu da sklonim kucanje sifre sa login-a,napravi mi jos jedan account
    i kada hocu da iskljucim opciju da mi trazi sifru prilikom logina,zeznem nesto
    sin
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nesto ti tu zeznes, ne moze napraviti novi acc sam od sebe, barem se to meni nikada nije desilo.
    Sto se tice preuzimanja admin ovlasti, pokusaj ovo
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne ide to tako s brisanjen accounta. Otvori RUN i kucaj "control userpasswords2" i dobit ces formu gdje ces ukucati pass od accounta i odčekirati polje da ti trazi pass

    https://goo.gl/images/uhMYKX

    Pass se ne koristi samo za loguranje na windows, koristi se za mnogo toga

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  19. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

  20. bhd

    bhd Veteran foruma


    ovo je kad prebacujes cijeli ssd na veci :D dobar alat, posluzit ce i za ostale :) i ja u procesu da predjem na veci ssd, a kontam kako da sve prebacim.

    btw, kako reaguju programi, instalacije i to ? il je ovo "clone" ?