Windows 7 Freeze

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by ultranova, Jul 27, 2011.

  1. ultranova

    ultranova Novi član

    Prije 2 dana sam instalirao Windows 7 64bit i prvi dan je radio normalno, nakon toga sam install update i od tada mi je poceo da ledi. Znaci random zaledi nakon 10min-5 sati. Znaci sve stane, muzika, mish ne mogu pomjerat, ne reaguje tastatura znaci moram rucno resetovat racunar. Prvo sam posumnjao na Google Chrome jer sam svaki put bio u njemu dok je zaledilo a prije toga sam 4 sata gledao filmove i slusao muziku nije se ledilo. Promjenim na Mozzilu i opet isto. Ne znam sta mu je fakat, jedino na sta sumnjam je neki windows update.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Da nemaš slučajno airlive wt2000 wlan karticu? :D

    Ja bi na tvom mjestu instalirao sedmicu sa već integrisanim sp1, možeš 'nabaviti' već gotovu sedmicu ili da sa programom nlite sam uradiš tzv. slipstream sp1 tako da skineš sp1 posebno i napraviš iso fajl s integrisanim sp1, ima dosta tutorijala veoma jednostavno. Ili da se preko restore vratiš na staro.
     
  3. ultranova

    ultranova Novi član

    Nemam. A vec mi je dosao SP1 kad sam instalirao W7...
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Do mene je, pročitah na brzinu pa sam shvatio da si sp1 skidao preko update. Za početak vidi da li su ti svi drajveri up to date, prije svega od matične (integrisana zvučna, chipset, lan itd.)
     
  5. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Sličnih problema sam imao (system hdd sa bad ,kupio novi hdd ali problemi se nastavili) , zamjenom sata kablica (posljednji koji je zezao je onaj od dvd a !!!) problem riješen vec 10tak dana radi sve OK. Banalan problem ali eto.....
     
  6. ultranova

    ultranova Novi član

    Sumnjam da je do kablova jer sam nedavno mijenjao SATA kablove a i desavalo bi mi se to na XPu (valjda) da je do tog.
     
  7. ultranova

    ultranova Novi član

    Izgleda da je problem pravio uTorrent, kako on nije ukljucen sve je uredu...
     
  8. ultranova

    ultranova Novi član

    Navodno trebam network drivere update sto mi nikako ne ide od ruke. Kako da ih update? Isao sam download MSI Ethernet drivers ali nista nema...