Windows 7 instalacija-freeze problem

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by vickyperkin, Aug 22, 2019.

  1. vickyperkin

    vickyperkin Novi član

    Ljudi pomagajte!
    Situacija slijedeca:
    Komsinicin racunar(dual core,giga rama,250gb hdd,integrirana grafa) pravo spor u normalnom radu jedva se sve vuce.Mislio ga pocistiti od smeca ali osijedio bih dok bi to odradio.Kontam hajde da reinstaliram OS.I tu nastaju problemi.
    Kada pokrenem instalaciju win7 dodje do onoga pocetnog dijela "setup is starting" i tu samo stoji.
    Sve zivo sam probao,clear cmos,load setup defaults,nije do cd-a,probao sa stika,na kraju iskopcao sve sa ploce ali opet isto,testirao memu,testirao hdd,sve ok.Iskopcao cak i usb front panel sa zvukom onaj naprijed sa ploce,jer su znali zabagovati prednji portovi ali opet nece da ga j.bes!
    SATA je hdd tako da sam sve one opcije i kombinacije vezane za ata/sata/enhanced fazoni u biosu probao ali opet isto.
    Nemam vise ideja.Dajte svoje mozdane celije mi malo posudite please :smt003
    Nema razloga da sumnjam u instalacioni medij jer sam neki dan isti probao na dr racunaru i sve ok.Mislim da je neki komad hw u pitanju ali sta je ne znam!
    Nisam sad blizu racunara lai javim koja je ploca.Asus je neki u pitanju
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Je li 32bit ili 64bit Windows?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  3. Decerto

    Decerto Komšija

    Nabaci joj linux,problem solved.
     
  4. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Imal taj komp requirements za windows 7 uopce?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hdd mora biti na IDE a ne na sata. Ako ni tad nece onda do rama, bez obzira sto si ga testiro. Probaj sa samo jednom plocicom rama ako imas dvije ili ubaci novi ram iz drugog racunara


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kako bolan mora na IDE??
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Haja ma tako oznaka bude u biosu, bar na nekim plocama :) Win 7 nema sata drivere odmah


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  8. nivla

    nivla Komšija

    iskljuci floppy u biosu, pa javi hoce li biti brze
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Otkud ti da nema sata drivere?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Iz prve ruke :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja nikad nisam imao problema sa instalacijom sata diskova na win7.A tone sam ih instalirao

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mozda si imao win 7 sa zadnjim packovima a on nema. :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  13. nivla

    nivla Komšija

    da se samocitiram, floppy na disable u biosu i onda probaj instalirati windows, trebalo bi proci bez problema
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ne otvaram novu temu, gdje skinuti Win7 SP1 ISO?

    Ove legalne metode preko Techbench su presušile. Ne nude vec dugo Win7 dok preko MS-a mi ne prihvata key ili ni oni vise ne nude semdicu kao ni 8.0. A treba mi za stariji laptop.
     
  15. nivla

    nivla Komšija

    bolje ce ti desetka radit, instaliraj home verziju, windows 7 nisam ni siguran da se vise legalno i moze kupit/skinut
    ako imas licencu a nemas instalaciju instaliraj windows 10(odgovarajucu - ekvivalentnu verziju sedmici) i nakon zavrsetka instalacije unesi win7 kljuc i bice aktivirano
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Win10 se vuce da je laptop neupotrebljiv dok win7 i win8.1 lete. Desetka je valjala sve do mozda prije godinu dana. Sada doslovno freeza koliko su smeca ubacili u pozadini. Kliknes na settings i cekas da otvori.

    Imam licence sedmice i desetke. Samo je stvar kako radi. Nr koristim uopste laptop koliko desetka lose radi dok je sedmica odlicna. Ali joj nista ne mogu jer imam neki stari stari DVD koji ni SP1 nema.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I ja sam u sličnoj situaciji. Kakva je uopšte situacija sa ključevima kad se radio 7>8.1>10 upgrade, da li ostaje vezan isključivo za 'desetku' ili se može uraditi downgrade bez potrebe za nekim aktivatorima?
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    koliko znam,downgrade mozes odraditi samo jednu stepenicu ,ne vjerujem da mogu dvije a i ko cuva na HDDu stare instalacije
    ja recimo kada uradim upgrade,ostavim staru instalaciju 7-15 dana i ako je sve ok,obrisem,da ne zauzima prostor bezveze

    sto se tice odakle skinuti win 7 sp1,ja to skidam sa torrenta i nisam imao nikada problem ili da ima nekih baja zamaskiranih
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I 8.1 radi bolje ali mi bude muka kad se sjetim zajebancije sa windows update-om.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam prosle godine instalirao ovaj stari DVD za sedmicu. Update radio dva dana.