windows 7 installation problem

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Torzioni, Aug 17, 2012.

  1. Torzioni

    Torzioni Novi član

    E pozz ljudi
    Imam jedan problem od kojeg sam skoro poceo plakati...XD
    Naime, ne mogu da instaliram win7 ultimate 32 bitnu
    Kada bootam sa dvd-a na pocetku tj zelim da pokrenem instalaciju win7, nakon sto napocetku kopira potrebne fajlove i onda pokaze prvi "welcome screen" prije glavne instalacije, nakon toga samo ekran zamrzne tj "blank screen", nista se ne desava, ne moze da se nastavi inastalacija...cekao sam i 45 minuta...nista
    Sve zivo skoro sam pokusao gdje god sam sta nasao po net forumima, istekaj ovo i ono, deinstaliraj drivere za grafiku... jedino nisam pokusao graficku drugu staviti, ali graficka mi je ok...
    Moj racunar:
    ASRock 4CoreDual-SATA2
    intel core 2duo e4500 2.20ghz
    2gb ram
    graficka Nvidia geforce 6800 gs 512 AGP
    win xp 32 bits

    Ova maticna podrzaje i PCIe i AGP graficke...
    A na sluzbenoj stranici od maticne, ne pise da je kompatabilna sa win7 jer win 7 nije postojao tada ja mislim...a neki su kako sam citao na forumima instalirali w7 na ovu maticnu...
    Mozda bi trebalo prvo Vistu pa onda 7icu instalirati...?
    Hvala svima!!!
     
  2. sumeir

    sumeir Komšija

    Može ti biti i do medija ili DVD čitača u najgorem slučaju HDD

    Probaj preko usb instalirati OS

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. Torzioni

    Torzioni Novi član

    E hvala ti...
    Bilo je do dvd-a, uzeo sam od drugog prijatelja samo 64 bitnu sedmicu...
    Sve radi sad, samo se nadam da ce me sluziti win7 64 bitna jer imam 2gb rama a ne 4 koliko zahtijeva...?
    Koje sam samo kurate srece bio, dva dva probao, nisu radila, i treci je bio ok jer prva dva su przena bila od iste osobe sa istim przacem...
    Hvala jos jednom!