Windows 7 time&date bug ?

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by amarextreme, Jan 3, 2011.

  1. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Pozdrav, i molim ako je neko imao isti problem ili ako neko zna rijesiti problem da mi pomogne.
    OS mi je Windows 7 Pro, legalno registrovan, nije crack ...
    Eh u zadnjih 2-3 mjeseca mi se desaje da kada god iskljucim laptop i ponovo ukljucim da mi se vrijeme i datum reset na 1.07.2007 godine, zvao sam nasu bosansku podrsku microsofta, ali mi nisu znali odkloniti niti objasniti do cega bi to moglo biti...

    ima li neko neki prijedlog ?
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    JA bih za pocetak pokusao u biosu napraviti bilo kakvu izmjenu pa onda ugasiti upaliti lap i provjeriti sta se desilo sa tom uradjenom izmjenom,ako je se ponovo vratila na fabricku postavku rekao bih da je problem u biosu a ne u windowsu,mozda je baterija na ploci stradala.
     
  3. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    ok, pokusajem to, uz tvoju pomoc naravno, cujemo se preko skype-a kada stignem u Sarajevo, evo upravo idem na bus, pa se cujemo predvece ... pozzz
     
  4. becke

    becke Aktivista

    Rodjak je imao slican problem sa desktop racunarom i Windows XP, u servisu su rekli da je stradala neka baterija (ne sjecam se sad kakva, davno je bilo), pa je to vjerovatno ta sa ploce o kojoj Dino govori.
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Nakon ponovnog paljenja računara je potrebno otici u BIOS i viditi da li je vrijeme ispravno.
    Ako nije onda je definitivno do BIOS-a. Tada je potrebno zamjeniti bateriju na ploči.
     
  6. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    problem rjesen, uz pomoc dine ... tema moze lock ...