Windows 8 prezentacija - 8.11.2012.

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, Nov 6, 2012.

  1. Esh

    Esh HWB

    Pa kakav bih bio domacin da ne budu makar neki sokovi i grickalice :)
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    zna li se koliko ce otprilike trajati ta prezentacija? Da vidim hocu li parkirati u Alti ili da trazim neki zavuceni :)
     
  3. kAcA

    kAcA Aktivista

    Pise do 18:30 :)
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne vidjeh, izvinjavam se :) Znaci Alta :)
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Sve pohvale Enisu za prezentaciju, objasnio je i najmanji detalj novog Windowsa. Stvarno ima prednosti nad sedmicom, kako god okrenes ;)
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Također sve pohvale Enisu na odlicnoj prezentaciji, bas sam uzivao.
     
  7. kAcA

    kAcA Aktivista

    Potpuno sam promijenio misljenje o 8-ici nakon ove prezentacije.. Sve pohvale

    Sent from my Xperia Arc S using Tapatalk
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Slazem se sa ostatkom ekipe,totalno novo misljenje,ima stvarno dobrih prednosti u odnosu na 7-cu,hvala Enisu na ulozenom trudu i volji da nam prezentira.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    i vista je imala masu prednosti u odnosu na xp pa dzaba joj.svaki novi proizvod donese neke prednosti i poboljsanja al ono sto nas najvise zanima je koji su nedostatci konkretnog proizvoda i kako da se uklone.eto citao sam tamo u win8 temi neke strasne probleme sa grijanjem laptopa kojeg sa win7 nema.
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Deder nek neko sastavi referat kljucnih stvari.
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja je imam na dva lapasa i nemam problema sa grijanjem..
     
  12. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Hvala Enise, odlicno uradjeno u prijateljskoj atmosferi. Definitivno cu 8cu koristiti.

    Sent from my GT-I9100G
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    I ja cu def preci na osmicu, pogotovo su mi se svidile opcije oko formatiranja i reinstalacije OS-a.
     
  14. nFare

    nFare Komšija

    Zao mi sto nisam bio pogotovo sto mi je blizu, da je kojim slucajem pisalo "HWB Windows 8 prezentacija - 8.11.2012." ;) ovako nisam ni kliknuo na temu, valjda bude jos prilike.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Zahvalio bih se svima koji su odvojili vrijeme za ovo druženje. Većina zna da slične prezentacije držim praktično na dnevnoj bazi, no ne sjećam se definitivno kada sam kroz nekih sat vremena odgovorio na preko 50 pitanja. Hvala na pitanjima!

    Ideja čitave prezentacije je bila da vam pokažem neke zanimljive promjene, kako to radi na tabletu, kako uz miš i tastaturu, te da li je i dalje moguće raditi kao i prije (jeste!).

    Ostao sam dužan odgovor na jedno pitanje od Qlera, odnosilo se na dodavanje aplikacija u Startup. Sve što treba uraditi jeste navigirati u C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup te tu dodati željene shortcutove na vaše aplikacije, a onda njima možete upravljati kroz Task Manager.
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel bio Surface na prezentaciji? :D
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Bio je u planu, ali ga je carina zadržala da se oni malo poigraju :)
     
  18. apsolut

    apsolut Novi član

    Svidjelo mi se sve predlozeno, iskreno najvise mi se svidja sto microsoft misli na korisnike, pa je ubacio dosta dosta opcija i podrske, da je MS glavni inovator nie, jer pola je vec bilo smrtnicima prisutno samo sa dodatnim softwerom, ali da su otisli korak naprijed jesu i da imamo 2 lijepa okruzenja jedan workplan (klasicni traybar i ikone) i jedan private ' surfanje ( moderni look sa ikonicama itd) je nesto sto mislim da stvarno je odavno trebalo :D

    jer ipak kad to sve MS upakuje pod svoje, kompatabilnost i stabilnost je strasna..


    Nisam bio na pocetku al koliko me sluh pratio imali smo 3 vrste kupovine,
    1. ne znam koja (pretpostavljam kupovina Win8 po punoj cijeni) ili OEM verzije..
    2. upgrade
    3. Builder

    Jel ima ikakve nade za nas normalne (not business) ljude imati pristupacniji MSDN ?
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Diskutovalo se vec o tome, no evo opet:

    Windows 8 opcije za kupovinu:

    1) Imas licenciran Windows XP, Vista ili 7: 40 dolara (vrijedi do 31.1.2013.)
    2) Kupio si novi racunar u periodu od 2.6.2012. do 31.1.2013. sa Windows 7 Home Basic, Home Premium, Professional ili Ultimate: 15 dolara (vrijedi do 28.2.2013.)

    http://www.windowsupgradeoffer.com/

    3) Kupujes novi racunar, uz njega dobijas predinstaliran Windows 8 ili Windows 8 Pro.
    4) Sastavljas sam novi racunar po komponentama, trazis opciju za kupovinu System Builder verzije.

    ---

    Usput, prebacio sam ostale poruke u Windows 8 temu da se ne raspravlja o istoj stvari vise puta, posebno zbog toga sto nisu svi imali prilike da vide sta sam pokazao, pa molim da se neka rasprava nastavi ovdje: viewtopic.php?f=21&t=25782&start=525.
     
    Last edited: Feb 11, 2018
  20. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Hvala Enisu na korisnim informacijama, odlicnoj prezentaciji, odlicnom doceku i lijepom druzenju. Drago mi je bilo upoznati jos neke forumase licno, i nadam se ponovo nekom novom druzenju uz neko meso a ne samo grickalice :grin:
    Definitivno sam promjenio misljenje o windows 8, i sad su stvari vec puno jasnije, vidio sam masu dobrih rjesenja zbog kojih je bolji od sedmice...

    Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2