Windows ne boot-a, samo kursor blinka

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Samir_Masinac, Jul 8, 2008.

  1. GW

    GW Moderator

    Ta dva konektora su fizički različiti. Tako da je šansa pogrešnog priključenja minimalna.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    I meni se neki dan desi ovo "Windows ne boot-a, samo kursor blinka.." Otvorim komp, izvadim zvucnu, isprobam i radi sve normalno.. Zvucna mi je prva pala pod ruku, inace sam krenuo redom i izgleda od prve pogodio :) Ne znam kako ali je integrisana bila ponovo na enabled, iako sam je disabled prije stavljanja zvucne i dugo je tako radilo.. Mora da mi je baterija bila popustila :)
     
  3. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Probao sam sa frendovim HDDom koji je SATA i radi. :D
    Izgleda da maticna ima problema sa ovim jedinim IDE kanalom.
    Danas cu naruciti Seagate ST3250410AS 250GB i Pioneer DVR 2910. Sta mislite o robi?
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    Prije ce biti da ti ne valja kabal.

    Imam ja taj disc samo se zove Maxtor :lol: , ima izrazene vibracije, ne grije se puno, tanak je, uzeo bih prije WD ako ima, optiku je nezahvalno preporucivat imao je pioneer slabih przaca, svejedno jeftini su.
     
  5. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Znam da je Maxtor dio Seagate-a ali svugdje pise: http://www.google.com/products?q=ST3250 ... 1&ct=title

    Ima garanciju 5 godina, samo jednu plocu koliko se sjecam, a i hladan je pa kontam da ce biti dovoljan, jer kod diskova mi je najvaznije da ne rikne. Ionako su svi spori ko puževi na LSD-u, a za solid state nemam para.
    Imao sam dobro iskustvo sa Pioneerom DVR108 pa cu produziti saradnju :mrgreen: