windows preko linuxa...

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by neko, Oct 13, 2008.

  1. neko

    neko Aktivista

    pozz...
    zanima me kako "dici" windows "preko" linuxa? dobio sam ga na laptopu medjutim nemam pojma oko svih onih kodova i cuda...
    ako neko zna nek pomaze...

    ubacio sam cd ali i dalje samo stoji onaj prokleti crni ekran...hvaala
     
  2. tux_

    tux_ Aktivista

    Ovako proizvodjaci zgade Linux obicnom korisniku.. :roll: .Savjet 1. izbrisi Linux,instaliraj Windows. Savjet 2 ostavi Linux. I de u tom "crnom prozoru" ukucaj: cat /etc/release . Da vidim bas sta to instaliraju..
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Ako mislis da instaliras Win umjesto Linuxa, onda samo u BIOS-u nastimaj da je prvi boot sa CD-a.
     
  4. neko

    neko Aktivista

    hvala momci...snasao sam se evo...ma brzo pobjegne onaj ekran gdje mi pise kako uci u bios...nisam obratio paznju pa zato nisam ni znao...ali evo sad je sve ok...hvaallaa...moze slobodno lock...
     
  5. neko

    neko Aktivista

    hajde kad vec niste zatvorili temu...da ne otvaram novu...

    kako da spojim komp i lapash na adsl..modem koji posjedujem je "speed touch 546i v6" ...

    ako neko moze detaljnije da mi objasni u cemu moze biti razlika izmedju routera? koji je najbolje nabaviti s tim da nisam bas pri parama nesto spec.? i naravno potrebno je objasniti mi sve oko postavki...pozdrav...
     
  6. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Najbolje ti je nabaviti najjeftiniji dsl/cable ruter :D, nakon sto ga uzmes, ADSL modem povezes sa ruterom(spojis RJ45 kablom, tj. jedan kraj stavis u ADSL modem, a drugi u ruter u rupu ispod/iznad koje pise WAN, podesis ruter, tj. stavis svoj username i password u konfiguraciji rutera(to ti pise u prirucniku) ), a u LAN rupe(portove) ukljucis laptop i kompjuter, onda jos samo stavis na lan konekcijama kod lapa i kompa, da ti je gateway ip adresa od rutera. I to je to.
     
  7. neko

    neko Aktivista

    hvala...a kako da sprijecim da mi se neko drugi ne nakaci na adsl? znaci nije vazno koji cu router uzeti...ugl. uslov je da je bezicni...
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Nemas nekog velikog izbora, nabaci WPA2 enkripciju i nadaj se najboljem :)