Windows XP lite?

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by d0ga, Aug 24, 2004.

  1. d0ga

    d0ga Aktivista

    Microsoft je objavio skori dolazak nove verzije njihovog operativnog sistema Windows XP pod imenom "Windows XP Starter Edition".

    Kostat ce oko 30$ za razliku od 180$ koliko kosta jedan Windows XP Home ali promjena u cijeni isto tako utice i na mogucnosti operativnog sistema:

    - Samo omogucava pokretanje 3 aplikacije u isto vrijeme.
    - Nece se moci umrezavati nista.
    - Nece biti opcije multiuser.
    - Najveca rezolucija ce biti 800x600
    - Nece omogucavati reprodukciju digitalnih kopija mp3, divx itd zahvaljujuci DRM tehnologiji.

    Vise o DRM tehnologiji mozete procitati ovdje:

    http://www.againsttcpa.com/tcpa-faq-en.html

    copy/paste .

    hmm..moje misheljenje...

    sranje..smeche..bla bla...sve sto nevalja :]

    DRM sux...& microsoft sux =)
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    vjerovatno ce iskljuciti i copy/paste funkciju, i nece moci nista pokretati bez extenzije .msi i Microsoft logoa :mrgreen:
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    Meni to netreba. Ionako i Xp Pro nabavim besplatno :D.
     
  4. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    hheehe, pa mogli su jednostavno iskljuciti sve, da se ne zahmete u tom ukidanju, ma nema sta najbolje bi bilo uzet LINUX ili kaku drugu besplatnu distribuciju i zavrsit sranja sva. jebo microsoft , jedino fino sto su uradili je XBOX (ako je njihov, nedje cuh da jest :)) :roll:
     
  5. d0ga

    d0ga Aktivista

    microsoft nije radio xbox 100% .. na xbox mozesh stavit linux...a to microsoft nebi dopustio garant =)
     
  6. Dr. X

    Dr. X Novi član

    Taj XP lite je čista glupost, namjenjen je državama u tranziciji, a ja nevjerujem da će iko od naroda koristiti PC za puko pisanje teksta. Ako se već nemože gledati film u divx formatu ili slušati mp3-ce koji je smisao korištenja tog sranja. :|
     
  7. strawa

    strawa Aktivista

    ah eh samo novi izazov za crackere i hackere, na kraju možda bude bolji od pro verzije :D
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Govorilo se da ce Big MS izdati gamer verziju XP-a, a dodje nam ovo sranje. :mrgreen:
     
  9. Esh

    Esh HWB

    ot: meni je windows 98 u 7-8 Mb zakon 8)

    a ovo su napravili vise iz razloga da suzbiju tuzbe.. naime, par zemalja je vec tuzilo (i dobili su parnice) microsoft za previsoku cijenu softvera..
     
  10. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    potpisujem 8) :shock: 8)
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    i ja :mrgreen:
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    gnu linux ili xp pro za 5km ni marke vishe
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    sta 5 ja kupujem cd-ove za 2.5KM :mrgreen:
     
  14. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    bila je beta za download
    ma glupost zesca, sam sistem ti odredi koje igre mozes igrati a koje ne(dali tvoja masina zadovoljava potrebe igre)
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    shitdows
     
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    xp starter, samo 2 aplikacije ukljucene odjednom :)
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Mene to previše i ne dira dok god je pirata