Windows XP loading...

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by emir.dzs, Aug 1, 2006.

  1. emir.dzs

    emir.dzs Novi član

    Imam jedan problemcic sa Windows XP Professional.

    Kada upalim racunar i kada mi bude loading... na ovaj mislim:
    [​IMG]

    ... jednostavno mi se tako ocitava punu minutu i po, prije mi se ocitava mozda 10s i nastavi dalje, a sada minutu i po sto mi jako smeta. Kao sto sam rekao prije nisam imao tih problema, isti racunar sve isto, ucitava mi se mozda (bubam al znam da je malo) 10s i nastavi dalje, a sada punoooo vise.
    Ovaj mi se problem pojavio, pa sam formatirao racunar (sinoc) ali problem je opet isti, jako dugo se ocitava, sto se tice ostalog sve mi radi OK, racunar je tek formatiran tako da nema virusa i ostalih sranja pa da je mozda do toga.

    Da li je neko zna u cemu je problem?

    Konfiguracija mi je:
    Intel Celeron 2.2 GHz
    512 MB RAM-a
    ATI RADEON 9550 256 MB
    ...
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Da nisi virtuelne drajvove instalirao?
     
  3. Toka

    Toka Aktivista

    Da i meni se isto desava,formatiram diskove i ono opet sporo,ono plavo
    sto se puni krene pa stane pa opet ide mozda 30s pa stane.Samo
    mi se XP tako sporo pali dok Win 2000,98,Me rade normalno.
    Ako neko zna neka javi.
     
  4. emir.dzs

    emir.dzs Novi član

    Imao Demon Tools 4.02 i izbriso ga, opet ista stvar nakon brisanja... druge nisam instalirao.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    start>msconfig>startup i iskljuci sve sto ti ne treba
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni se to desavalo kad sam na NF4 instalirao Nvidia IDE drivere(koji su drek), makno ih i radi ok.
    Ali ti nemas NF4...
     
  7. 3125

    3125 Komšija

    Sve na engleski probaj staviti
     
  8. emir.dzs

    emir.dzs Novi član

    Moguce da je do drivera za graficku :?

    Prije sam koristio dirver za graficku koji mi je dosao na CD-u uz graficku, a skino sam najnoviji sa ati-jeve stranice i njih instlirao, moguce da je do njih...

    Probat cu ih izbrisat i instalirat one stare sa CD-a pa da vidim hocel biti bolje.
     
  9. emir.dzs

    emir.dzs Novi član

    Ove drivere sto sam skino i instalirao sam izbrisao za graficku, i instalirao one sa CD-a sto mi je dosao, koje sam koristio kada nisam imao ovaj problem... al nista opet ista stvar, sad sam pratio i onaj screen sa loadingom je bio 1m 37s... i jos plus dok skroz podigne sistem... previse...
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    :D

    da se ne bi maltretirao, uradi reinstalaciju sistema i pazi da IDE drajveri budu od windowsa

    pa javi kako se ponasa
     
  11. 3125

    3125 Komšija

    Meni je tako bilo kad sam instalirao drivere za maticnu na win98 na staroj ploci (asus a7n8x deluxe) Idi start run msconfig i iskljuci drivere pod system.ini. Ako bude normalno onda trzi druge drivere za maticnu :p
     
  12. emir.dzs

    emir.dzs Novi član

    Jok ne pomaze... sta vise trebalo mu je punih dvije minuta loadinga :D

    Mozda je caka u ovome (ne razumijem se bas):
    [​IMG]

    Nisam tu nista dirao, sve je po defaultu... najvjerovatnije cu reinstalirat WinXP pa da vidim hoce li se sta poboljsat ili pogorsat :)
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Prvo ti ocisti fino sve drivere pa onda nanovo instaliraj, samo gledaj da ostavis Windowsove IDE drivere.
    Tu ti je gore sve OK...
     
  14. emir.dzs

    emir.dzs Novi član

    Da ih pobrisem pomocu ovog programa Driver Cleaner ili nekako "rucno"?

    Evo preko ovoga Driver Cleaner mi ima pod Cleaning Selection izlistao:
    3Dfx
    3Dlabs Widcat 4
    3Dlabs Widcat REALIZM
    3Dlabs Wildcar VP
    ATI
    ATI CCC
    ATI HydraVision
    ATI IGP
    ATI MMC
    ATI Remote Wonder
    ATI TV Wonder
    ATI Unistall Unility
    ATI WDM
    Creative Audio
    Creative Audio Lite
    Intel Extreme
    kX Audio
    kX Aureal
    Matrox Graphic
    nForce Chipset
    nVidia
    nVidia Stereo
    nVidia WDM
    Razor Mouse
    Realtek Audio
    S3 Savage
    SIS Graphics
    SoundMAX Audio
    Turle Beach
    VIA Envy Audio
    VIA HD Audio
    VIA Vinyl Audio
    XGI Volari


    Eh sad ne znam sta bi trebalo birsati sta ne :D
     
  15. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Imo sam slucaj kod jednog mog druga. Formatiro P4 3.2GHz, 1GB DDRII, i instaliro SP1 rekli mu da je bolji od SP2 :roll: i isto se sporo palio. Ja mu ponovo instaliro SP2 i radi. Sad dal on kad je seb sam radio instalaciju nije instalro drivere kako treba, ne znam.
     
  16. emir.dzs

    emir.dzs Novi član

    Evo ga moglo bi se za sada reci da sam rijesio problem.
    Reinstalirao sam Windows XP (nisam formatirao) i za sada sve radi dobro.
    Uradio sam malo test, kada sam nanovo instalirao WinXP prvi put se ocitavalo 6.2s :smt001 , nakon restarta 8s a nakon drugog restarta 8s. Prije mi je trebalo po 2 minute a evo sada 8 sekundi.

    To je to za sada, nadam se da ce ostati na ovome :D
    Nisam nista dirao, ni drivere nit sam sta novo instalirao ni brisao, sve je kao i prije, i eto nakon ponovne instalacije WinXP sve radi OK :D

    Jedino kada hocu da pokrenem WMP10 izbaci mi poruku "An internal application error has occurred." Mada i nije neki problem, muziku slusam preko Winampa, filmove preko nekih drugih playera, tako da ga manje vise i ne trebam.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni je to 4s :lol:
     
  18. PSYCHONAUTS

    PSYCHONAUTS Novi član

    Kod mene isto sporo dize sistem. Nakon nove instalacije sistema sve je uredu i onda u neko doba pocne sporo da ga dize. Nakon welcome, pojavi se desktop slika a dok sve ikone pokaze i pokrene sav sistem treba mu dugo vremena. Nakon bezbroj krsenja i ponovnih instalacija xp definitivno sam zakljucila da je sve uredu dok ne uradim nortonov update. Ako neko koristi Norton Internet Security 2006 moze biti siguran da je to uzrok, vjerovatno je to nesto u novim updateima jer to prije mjesec dana nije bilo.
     
  19. iPlay

    iPlay Komšija

    Norton Internet Security 2006 vuce mnogo resursa i ima dosta opcija sto me izludjuju kod njega. Norton = 0 bodova
     
  20. PSYCHONAUTS

    PSYCHONAUTS Novi član

    To je tacno, zavuce se u sve pore sistema, a i sporo se dize. Opcija ima dosta ali ja to nista ne stimam, sve stoji na recomanded osim live update koji iskljucim tako da mi te opcije ne smetaju. Prilicno dobro stiti i cisti, ali ko zna mozda i predem na nod 32.