Windows Xp Prof.64 Bit Sp1

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by BLUE-SKY™, Nov 25, 2005.

  1. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Evo društo testiram dotične windoze,i mogu vam reći da rade jako dobro.Za sada nije bilo nikakvih problema ni prilikom instalacije,samog sistema a ni prilikom instalacije drajvera.Mogu vam reći da svi programi koje sam instalirao rade uredno bez ikakvih problema(acd see,bsplayer,power dvd itd da sad ne nabrajam sve) jedino se winamp malo bunio prilikom instalacije ali i on radi.Od 64-bitnih programa drajveri su bili za ploču(nforce4),grafičku,winrar 64-bit i adm 64 bit drajver.To su bili 64-bitni drajveri a sve ostalo instalirano gore pa čak i office je 32-bitni.Za sada sve radi savšeno stabilno bez ikakvih poteškoća,sa mrežom također nema nikakvih problema adsl takođe radi uredno.Neznam što bih vam još tu naveo,osim da je sistem ok.Nisam još probao overklok ali i to će doći na red.E,da ne zaboravim reći igre također rade uredno.Probao sam COD2,Fear i rade bez greške,jedino mala napomena:ako instalirate ove windoze obavezno(odnosi se na nforce čipsete) najmanje 6.65 drajvere koristite za čipset. Ispričavam se zbog malo dužeg posta ali stisnuo sam koliko sam mogao.Ima li još tko taj sistem i kako mu radi?

    Evo jedan mali post

    [​IMG]
     
  2. sffovac

    sffovac Novi član

    hmmm dalo bi se isprobati
    ja sam na proljece instalirao betu, drivere pokupio i instalirao i sve je bajno radilo dok na red nisu dosli intelovi driveri za modem, e tad je nastao haos, od tad nisam vise ni razmsljao da nabacim x64, ali sad kad si to tako fino srocio moglo bi se, a u medjuvremenu je i adsl leg'o pa ne bi trebalo biti problema

    ne znam koji ti je hdisk, ali vidim nf4 da spominjes, pa da te pitam, ako ti je sata, dodju li driveri, za satu, na cd-u ili ih moras sam zbavit i ako moras gdje si dosao do njih, ja sam prosli put bio jedva nasao na planet amd samo jedne za x64, doduse davno je to bilo kad sam ja to radio :D
     
  3. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Kao što vidiš u potpisu imam 2 sata diska,segate i western digital.Što se tiče sata drajvera nemaš nikakvih problema jer sami windowsi uredno prepoznaju hardove.Tvoje što moraš napraviti podići drajvere za samu ploču odnosno čipset u mom slučaju nforce4 ultra.Podrška za sam sata kontroler se nalazi unutar samog drajvera za čipset.Njega možeš skinuti sa nvidijine stranice s tim da skidaš za 64-bita a ne 32(na samoj stranici nvidije imaš opciju na kojo piše driver win xp prof.64.bit)naravno ovo se ISKLJUČIVO ODNOSI na nvidijine čipsete nforce4,ultra,sli.

    Obrati samo pažnju za koju platformu skidaš jer postoje dvije "amd nforce 4" i "intel nforce4",znači ako imaš intela onda intel ako imaš amd-a onda amd.
     
  4. djambo

    djambo Aktivista

    bas am i ja jucer instaliro winxp64 i radi super sve se uredno pokrece i odmah sam instaliro farcry,bolje texture,pogled u prostor nema kraja,puno bolja fizika,isprobo sam i COD2 i malo mi zatrzava na max detaljima(1280x1024/2xAA)dok na 32 bita ide odlicno,vjerovatno jos nisu driveri sredjeni do kraja
     
  5. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    @ BLUE-SKY, sta ti je sa desktop temom, koliko vidim još uvijek je u 32bit bojama ;)

    Joj ja planiram reinstalaciju na WinXP64 bit evo mjesec i pol, nikako da se nakanim... spremio sam sve drajvere. Samo me zabrinjava nemam za printer HP 1315 64bit drajvere, pa mi se ne prelazi.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    ee, hamza, mozes li mi kopirati win64?

    i ako imas drivere za k8n asus (NF3 mislim) nvidia (kupljen u UE racunar, znas koji je hardware bio :D amd je 3000+ mislim newcastle...) obecao sam djevojci to daaavno, pa me vise stid....
     
  7. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Moze nema problema... za drajvere mozes dok sjedis na po..... big boss, tito i kardelj šaraju po forumu ;)

    Za WinXP poslije posla cu ti gledati da dostavim.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    hvala mnogo :D
     
  9. sffovac

    sffovac Novi član

    znam kako ce ovo zvucati :D, ali moze li ko x64 podici na newse lol

    BLUE-SKY hvala, znaci dodju driveri za satu sa win64, nisu bili sa betom, sto se dalo i predpostaviti :D
     
  10. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Nema problema i drugi put. :mrgreen:
     
  11. sffovac

    sffovac Novi član

    samo da recem da uploadujem na newse :D, juros sam skinuo sa torrenta :D ( enise nemoj se ljutit namjeravam kupiti softwer, jednog lijepog suncanog dana lol)

    poskidao sam potrebne drivere, samo nisam naso za MX510 i za monitor, ali cim nema na netu onda su i ovi stari sigurno u redu :D

    dalje sta me zanima, skinuo sam nod32 jer koliko vidim jedino on i norton imaju slocuiju za x64, dok avast pruza mogucnost koristenja trenutne home ili pro verzije i za 64-bitne

    u stvari sta me zanima, koliko je bas potrebno imati antivirus, ne vjerujem da ima nesto puno virusa za x64, pa ako ima ko da me jos malo prosvijetli, slobodno :D
     
  12. sffovac

    sffovac Novi član

    namjeravam format lupit bar za vikend :D
    pa ako ima jos ko kakvu pametnu deder nek izvijesti
     
  13. sffovac

    sffovac Novi član

    ovo se meni ne desava, pa nije humano, sad mi i full trazi drivere za satu, o majko moja ludila
    sinoc sam skinuo oko 20 sata drivera, ali ni jedan ne radi, cak sam sa gigabytove stranice skinuo, zvanicno, namijenjen mojoj ploci, ali ni on ne readi, pa sam probao sa nvidine stranice, ali ni oni ne reade, a planetamd64 sinoc neto nije radio
    meni se cini da sam prosli put odatle skinu za betu :(
    ne mogu da vjerujem :(
     
  14. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Pa ako 32bitni programi mogu raditi u 64bit windowsu, zašto nebi i virusi :) nego se ti drži one stare od naših pradjedova "guma glavu čuva" :)
     
  15. sffovac

    sffovac Novi član

    vidis na to sam i zaboravio :D

    ma ne vjerujem da cu ga i instalirati, nem're sata nikako :(

    ne gine mi vistu sacekat, haj sad ce godina proletit, pa jos jedna i et ga 2007 :D

    valjada ce do tad neko spacne drivere skontat