WinXP veoma cudan problem i nacin kako se "rijesi"

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Riddick, Apr 2, 2007.

  1. Riddick

    Riddick Aktivista

    Imao sam dva WinXP-a na 1. i 3. particiji od istog HDD. Prije neki dan sam podigao WinXP preko 1. particije i uz pomocu programa Clockgen povecao multiplikator procesora i napon, racunar se zamrznuo. Nista strasno nije prvi put, dugme restart :D Ubrzo sam vidio da je BIOS otisao u p.m. nista strasno nije prvi put :D Rijesim problem s BIOS-om vratim stare postavke. Starta WinXP e sad taman kad pocinje da se prikazuje logo WindowsXP stane i u 0,1-2sec. pokaze se plavi ekran s bijelim tekstom i srusi se sistem. Opet pokusam podici sistem s WinXP s 1. particije opet se rusi, a probam s drugim WinXP na 3. particiji sve je OK!!

    Na HDD sam imao 3 particije, a na 1. i 3. particiji je bio OS. Mislim da bi mi problem rijesilo da sam imao program da spojim 1. i 2. particiju jer je WinXP na 3. particiji radio ok. Zato sam 1. particiju podijelio na dvije particije, instalirao WinXP na "NOVU 2." particiju radi :D Cim sam instal SP2 opet plavi ekran :( Na "STAROJ 2." (sad je to 3. particija) instaliram WinXP radi i cim instal SP2 isto plavi ekran :( WinXP na "STAROJ 3." particiji (sad 4. particija) sam obrisao. DA LI JE KOME STA JASNO :?

    Sasvim slucajno sam nasao kako da rijesim problem i blesavo je. Kad trebam da biram koji cu WinXP pritisnem F8, Return to OS Choices Menu i odaberem bilo koji WinXP, RADI!!! Sad svaki put moram pritisnuti F8, pa... Trazio sam bad sektore nema, testirao racunar ok. Mislim da je procesor nesto zapisao na HDD. Ako procesor radi brze bez dovoljno napona pravi greske i sve sto snima na HDD ne valja tako zezne i bazu registry... Mislim da je zapisao nesto u dio HDD gdje drzi podatke o particijama.

    STA VI MISLITE, DA LI JE NEKO NAISAO NA OVAJ PROBLEM??
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Format c: d: e: :p

    Napravi backup, obrisi sve particije, napravi opet, i instaliraj windows kako bog zapovijeda.
     
  3. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Ne bi ja reko da ti procesor kad radi brze zapisuje pogresne stvari. :mrgreen: :mrgreen: Nego kad dizes FSB dizes sve sabirnice pa tako i HD ima svoje limite kad mu je dosta. Mislim, ako nemas PCI/AGP lock negdje kad PCI predje 38MHz vecina HD-ova budali. I ja sam isto tako zezno sa clock generatorom, doduse samo par fileova, pa je zezo kad se restartovo. :mrgreen:
     
  4. Riddick

    Riddick Aktivista

    Procesor kad radi brze bez dovoljno napona ne radi ispravno!! Ocito da se nisi ozbiljnije susretao s ovim problemom, a ja sam vec 3x zeznuo bazu registry radi toga... Maticna je ASUS A8N32-SLI Deluxe i ne treba joj PCI lock (te opcije i nema u BIOS-u), on ostaje 100MHz ma sta radio s FSB-om :D

    Nego kako da se rijesim ovog F8 :idea:
     
  5. Tandrli

    Tandrli Aktivista

    puuuuno particija sa OS -ovima

    ja nemerem ni da instaliram XP sa SP2 .. jednostavno comp blokira
    probano je:

    1. Ntfs
    2.Fat
    a.XP sa integriranim SP2
    b.XP pa SP2

    1a ; 1b ; 2a ; 2b

    4 formata u jednom danu i nemere


    pozzz