wireles problem laptop toshiba A105-S2021

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by vaha21, Nov 9, 2010.

  1. vaha21

    vaha21 Novi član

    Pozz raja. Laptop ne moze da nade wireless mrezu. Nekad davno mi je pao sistem zbog virusa i instalirao sam windows xp i instalirao osnovne drivere. Driver za wireless nisam jer mi nije bilo potrebno tada,sada sam nabavio wireles router da se rijesim kablova.nasao sam da je atheros adapter skinu ga sa toshibine stranice i sve je ok ali ne moze da nade mrezu. Na laptopu je oznaceno sa fn+f8 da je wireless mreza ali se nista ne desava kada ih pritisnem.U device menager je jos upitnk pored sm bus contoler ne znam sta je to mozel imati kakve veze?
     
  2. Chem

    Chem Komšija

    Jel ti možeš skenirati ali ne možeš naći mrežu ?(ako je ovo slučaj,vidi na routeru jel ti uključena opcija broadcast ssid i jel ti uključen wifi radio )

    Jel ne možeš nikako skenirati mrežu (onda ti nije dobar driver)

    treća opcija bi bila da ti je krepala mrežna
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  4. System_X

    System_X Aktivista

    Potraži drajvere na Slovenačkom Toshibinom sajtu. Tu ćeš naći za našu regiju drajvere za tvoj model. A taj SM BUS kontroler ti je AHCI - Advanced Host Controller Interface. Skini taj drajver na njihovoj stranici.
     
  5. vaha21

    vaha21 Novi član

    hvala raja na pomoci problem je bio u prekidacu za antenu osim ovog sto ima na tastaturi ima i jedan mali slide switch sa strane izmedu usb-ova nije moj laptop pa tako nisam znao.
     
  6. System_X

    System_X Aktivista

    aj napokon :mrgreen: