Wireless kartica

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by elvedin89, Jan 2, 2010.

  1. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    kada ubacim wireless karticu za internet (WT-2000PCI) i instarliram driver poslije restarta onda nemogu dalje nista raditi dok god mi se dole ne pokaze ona ikonica za servere koji su dostupni i to traje nekih 3 min do 4 da se pojave dok se ta ikonica nepojavi nista nemogu pokrenuti niti media player niti bilo sta drugo.
    kad ne instaliram driver sve je uredu brzo dolazi sve i odma mogu da radim sa ostalim programima nemoram cekati kao kad instaliram driver od wireless kartice.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    nisam baš najbolje shvatio ali probaj skinuti najnovije drajvere za karticu. inače imam tu karticu i dosta je problematična ali novi drajveri riješavaju uglavnom probleme.
     
  3. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    skidao sam sve drivere koji su bili na Airlive.com stranici i isto se sve desavalo
    sad sam presao na windows 7 sa XP.i instaliro sam driver za Vistu posto nema za windows 7 driver od ove kartice.dok je windows 7 radio update dosao mi je ovaj driver za karticu i zasad radi normalno.hvala na pomoci.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ako ti je u device manageru pod network adapteru stoji ralink rt61, sve je onda uredu jer update promijeni naziv dakle nije više airlive. ako ti nije problem vidi postoji li opcija za mijenjanje mac adrese ako koristiš windows 7 32 bit? desni klik my computer>device manager>network adapters>ralink rt61>properties>advanced> i sad bi tu trebala biti opcija nešto poput localy administred mac address. kod mene je 64 bitna sedmica i ne može se mijenjati mac adresa i ne postoji ta opcija. a evo šta su mi je odgovorio airlive tech support u vezi ovog problema:
    usput jedan savjet isključi opciju allow the computer to turn off the device (computer>device manager>network adapters>ralink rt61>properties>power management)... naročito ako koristiš hibernaciju jer će ti to praviti probleme.
     
  5. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    izvinjavam se sto se nisam mogo prije javiti nisam imao interneta 2 i po mjeseca stari se internet ukinuo i morao sam da cekam novi internet da prikljuce sad i nema potrebe za wirelles karticu kad su postavili nove neke antene pa ide preko Lan kabla i sad je uredu al mozda me je i IP adresa zezala nisam je nikad stimo uvjek je bio zuti uzvicnik na onim malim kompjutercicima dole u desnom cosku pa me je to i sada zezalo na ovom novom internetu i nastimam IP adresu i normalno sve radi.Hvala na pomoci