Wireless keyboard & touchpad

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by apdejt, Mar 17, 2009.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Nakon isprobavanjanja nekoliko miseva i tastatura koje bi koristio na laptopu u lezecem polozaju :mrgreen: zakljucio sam da mi nista od toga ne odgovara na nacin kako bi ja to htjeo pa sam skontao da bi mi nesto poput ovoga ispod rijesilo sve probleme

    http://www.networkingaudiovideo.com/arc ... d_with.php
    [​IMG]

    http://www.techfresh.net/sandberg-wirel ... for-htpcs/
    [​IMG]

    pa me interesuje da li je itko sa foruma bio u kontaktu sa slicnim urjedjajima i sta misli o njima, da li ih je itko vidjeo kod nas kupiti ili da kupujem preko amazona.
     
  2. Esh

    Esh HWB

  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kakvim se diNovo pokazao u igrama? Konkretno mislim na lag i "skakanje" kursora/nisana...
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Nisam siguran da su igre bas namjena mini/wless tastature...
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Znaci nijedna wireless tastatura/mis kombinacija na trzistu ne moze posluziti za igre? Dosta sam googlao, ali uvijek nadjem dvosmislene i oprecne komentare povodom toga...
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Misljenja sam da je sam koncept kontradiktoran -- mala tastatura, bezicna veza i igranje sa kauca?. Ja diNovo vidim kao neku tastaturu za upravljanje HTPC-om.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ok, ali ako diNovo izbacimo iz konteksta, sta onda preostaje za ugodno wireless igranje?
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ej gledao sam ovu Logitech diNovo Mini i koliko god ja gotivio Microsoft i Logitech kada je periferija u pitanju, ova Logitech diNovo Mini mi se cini premala za stalnu upotrebu koliko god ona inovativna bila. Ja bih ipak provodio dosta vremena za tom tastaturom tako da bi se odlucio za nesto koliko toliko standardnih dimenzija, ali volio bih sve u jednom uredjaju bez zica. Na toj tastaturi se necu igrati igrica to ce biti uglavnom Office rad znaci Corel, CS4 PS, AI, DW, browsers i sl.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    što i je... nema dalje od toga.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Za Bahu i apdejta -- u tom slucaju rjesenje je jednostavno, potrazite Logitech ili Microsoft rjesenje iz srednjeg cjenovnog ranga, nema nekog narocitog razloga za filozofiju.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mislim da ne moze rjesenje biti isto za obojicu. Apdejt se ne planira igrati, a ja planiram. :mrgreen:
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    on nek uzme bilo što, ti uzmi gamepad :D :D
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imam wireless X360 gamepad za komp, ali treba mi mis/tast. posto je mnogo bolje poigrati se katkad na plasmi nego na monitoru. Ili da jednostavno razvucem usb kablove. :lol:
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja za igranje koristim ovo
    [​IMG]

    Tastatura je beton, nikakvog laga nisam primjetio, miš je karina i ima ogroman lag u igrama, opet to će ti samo smetat u FPS igrama i to samo u onim preko neta gdje ti treba milimetarska preciznost, budući da mi to ne igramo set može poslužit :)
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    miš je katastrofa da veća ne može biti... a služi mi za htpc :D
     
  16. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ja cu jos malo da pregledam po amazonu sta ima u ponudi pa cu naruciti nesto preko konekcije Iraq-BiH. Ono sto mi je prvenstveno bitno je da su tastatura i mis all-in-one, ali cini mi se da cu da narucim onu prvu sa prvog posta, posto nisam nasao jos uvijek nista znatno bolje za manje para.Nadam se samo da ce mi posluziti za office rada.

    http://usb.brando.com.hk/prod_detail.php?prod_id=00447
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Savjet-mani se tih ping pong brandova i uzmi stvar iza koje stoji provjereno ime. Dakle m$, logi itd. Ja bih prije uzeo i geniusa nego brando ili sandberg.
     
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ima i tu logike, samo osim one diNovo (cca 130-150 USD), nisam uspio naci rjesenja all-in-one, koja bi mogao kupiti, a mozda si i u pravu neka to malo saceka.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator