Wireless repeater - extender

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by neer, Apr 26, 2013.

  1. neer

    neer Aktivista

    Trebao bih pojačati wireless signal u jednom dijelu objekta i za to mi treba wireless repeater. Čini se da bi TP-Linkov extender mogao obaviti posao - TL-WA750RE.

    Uštekam ga u struju i mirna Bosna.

    Zna li iko gdje bih ovakav ili sličan extender mogao pronaći u Sarajevu ili makar nekom drugom gradu?

    [​IMG]
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    imas TP Linkove extendere kod Juke u BBIu (-1 sprat, direkt ispod stepenica).

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  3. neer

    neer Aktivista

    Je li govoriš o onom kao Apple shopu ili o onom gaming shopu?
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Gaming shop ispod stepenica odmah do Apple-a.
     
  5. neer

    neer Aktivista

    Zvao je kolega maloprije, imaju samo access pointe.
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    većina routers može raditi kao repeater
     
  7. neer

    neer Aktivista

    Razmišljao sam i o tome no ovo mi se čini kao jednostavnije i elegantnije rješenje. Da sad držim router na mjestu nepredviđenom za to i da čačkam oko toga - radije ne bih.
     
  8. neer

    neer Aktivista

    Ima li iko ideju gdje bih jos mogao ovo potraziti?
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    dobro, a sta je problem s Access Pointom? Vecina njih moze raditi kao repeater, ili cak kao Router (Npr. AirLive 5460AP v2, 5470AP imaju WISP i Gateway mode, gdje se jedan LAN pretvara u WAN, i imas klasicni router sa 1xLAN + 1 WAN ili 4xLAN + 1xWAN). Neka ti proslijede modele tih AP-ova, pa da pogledamo sta koji moze :)
     
  10. neer

    neer Aktivista

    Ne da mi se to podešavati pravo da ti kažem a i prostor je problem, tj. ne znam gdje bih ga držao. Praktičnije mi je ovako uključiti u utičnicu i to je to.
     
  11. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Pa i taj što samo "ubodeš" moraš konfigurisati...
     
  12. neer

    neer Aktivista

    Da, ali koliko sam skontao prilično je jednostavno, sa AP-ovima bi bilo više zezancije. Ali, glavni problem je prostor, tj. ne drži mi se baš AP na zidu/radijatoru ili tako nekom mjestu.
     
  13. neer

    neer Aktivista

    Baš nigdje nema?
     
  14. neer

    neer Aktivista

    Ako neko bude trazio, ovaj model ima u Uniexpertu u Importanneu za nekih 70-tak KM.