wirrelles umreyavanje laptopa i desktop platforme

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by bINARY cODE sOUND, May 6, 2008.

  1. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Pozz svima.Kontam u skorije vrijeme bezicno umreziti desktop platformu sa laptopom i koliko ja shvatam sve sto mi je potrebno je 2 wlan kartice no , ja se inace i "kacim" na wirelless net (preko plus line-a) tako da mi je w. mrezna u racunaru vec "zauzeta" koaksijalnim kablom od strane antene na krovu , tako da nemam mogucnost "nabacivanja" antenice na utor kartice ... eh sad me zanima jeli moguce koristiti doticnu karticu i za dobijanje neta i za umrezavanje sa drugim racunarom ili moram uzimati jos jedn wlan karticu ili cak i AP ?
     
  2. GW

    GW Moderator

    Možeš koristiti postojeću karticu ali nije praktično. Najbolje ti je da kupiš još jednu. Za 2 računara ti AP ne treba.
     
  3. Tandrli

    Tandrli Aktivista

    poz
    posto ja sad ovo ceram nesto.... hmmmm
    jedan comp je na provideru Zona ... i ovaj drugi treba da se umrezi ...
    e sad ... ako budem iso da kupujem jos jedan AP .. + .. wlan kartica za drugi comp kolko izadje nako ugrubo para..

    a ako budem radio LAN izmedju 2compa i sherovo konekciju ... dal ima kakvih problema na tom polju ... da li je lahko izvodljivo

    thnx
     
  4. GW

    GW Moderator

    Valjda ti treba samo jedan AP i dvije mrežne kartice. Idu na net oba + imaš lan. Za konkretne cijene pogledaj cjenovnike lokalnih firmi.
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Jesi li uopste prokonto da li mora biti wireless izmedju ta dva kompjutera ? Mozda ti je prakticnije TP kabal razvuci. A i jeftinije, a ne moras dokupljivat mrezne kartice.