World In Conflict

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Sep 21, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Ljudi sa Gamespota su testirali ovu igru u detalje sto se tice hardverske zahtjevnosti, i razlike Dx9 naspram Dx10

    .."The game looks great in DirectX 9, but World in Conflict might be the first game that will actually make you consider splurging on a DirectX 10-capable video card and Windows Vista"..

    http://tinyurl.com/24obc9
     
  2. dHM

    dHM Aktivista

    znaci vrijeme da pocnem razmisljat o dx 10 il je samo marketinski trik?
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Pogledaj slike pa prosudi sam da li oni dodatni efekti/detalji vrijede par joja? ;)

    Gamespot joj dade 9.5

    Malo ga i oni pretjerase:
    " This is the best PC game of the year, so far."
     
  4. Moncho

    Moncho Komšija

    cista reklama..... igra je dobra ali igra nije godine koliko god oni to htjeli i platili za receznije diljem na nam fine i jedinstvene plante Zemlje. Igra vrvi bugovima sve 16 a najgori mi je kada mijenjam supply zone, fps padne na 15 tak i tako se zakuje iako igra radi na 30-50 fps na mome PC u @1680x1050 sve na high. Em je prilicno nemoguca sto se tice igranja. Ne znam sta oce od mene kada se brani jedan gradic uz obalu ( mislim 3 misija) oce da ja odbranim grad sa 5 nekih vozila dok rusi navaljuju sa 45 komada svega i svacega sa 4 strane svijeta. Naravno imam ja tu aljtiljeriju ali koji ce mi kada je to close combat, poderem i svoje sve u 16 tako da ne znam kako dalje ovu misiju da predjem. Neko je vec preso ?
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Slike?

    Jedino gdje se razlika primjeti je nebo, koje opet odlicno izgleda i na DX9.
     
  6. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Kod shader-a je najveća razlika, mada opet...
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Samo je nebo razlika i to u par zraka svjetlosti :lol:
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Sjecam se dok sam imao GF3 Ti200 i igrao FarCry i onda ista igra sa 9800pro. Kao da igras drugu igru.
     
  9. J4SK0

    J4SK0 Novi član

    Govoris o misiji u demou ili ?
     
  10. Moncho

    Moncho Komšija

    full igra je u pitanju, presao sam je, ni sam ne znam kako, ali je iza mene, ali dalje misije su jos veci apsurdi. ne mogu da vjerujem general mi izdaje naredbu da povratim izgubljene polozaje a ja nemam ni jednu jedinicu. Inace prije toga cuvam neki glupi most ja i svojih max 10 jedinica, a kontra mene ide 50+ ruskih jedinici i niko da mi pomogne i naravno sta cu nego izgubiti taj most.

    Anyway igra nije zasluzila onolike ocjene da ker kera, ipak draze mi je odigrati tiberium wars nego ovo. Ovo je vishe na tipa ground control, mada je pomenuta igra za nekoliko koplja bolja ali o tome potome. :smt006
     
  11. J4SK0

    J4SK0 Novi član

    Evo i ja nabavio igru.

    Prvi utisci su solidni, presao sam one dvije prve misije. Na easy je prelagano igrati i preporucujem da igrate na normal ili hard.

    Ubijes 100 ruskih tenkova sa dva neka APC-a lol
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Igra je BETON. Prica, akcija, sve. Ne sjecam zadnji put kad me je igra ovako iznenadila. Ne znam kako da docaram, igra je Battlefield 2142 u commander modusu, gdje squadovi fakticki rade ono sto im ti kazes. Nivo detalja je, LUD u najmanju ruku. Igra godine.
     
  13. Moncho

    Moncho Komšija

    uh ali eto neka ti je :)
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pa kad je to izašla igra? kakva je u usporedbi sa COH?
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nisam probao COH da mogu reci na zalost, izgledaju slicno, samo druge vremenske periode. Uglavnom za full 3d RTS, RASTURA. Ne znam da ljudi mogu razmisljati o wc3 i sc2 kad ovakve igre postoje :)
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    ccc zeleni,gdjes WC3 i SC u istu recenicu sa ovom igrom :| igrao sam CoH i igra rastura,sto jest jest.ovi igru NISAM igrao,ali po onom sto sam vidio nije nest.ali svak ima svoje ;)
     
  17. J4SK0

    J4SK0 Novi član

    Igra je beton, i mislim da zasluzuje sve one ocjene date na doticnim stranicama.
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Cuj kako mogu. Pa sve 3 su RTS. Ovdje nema skupljanja sirovina, i to je najveca razlika. O multiplayeru da ne pricam, u wc i sc prvih 10 minuta igre je isti u 80% slucajeva. Napravi one resource gatheheres, pa upgrade glavnu zgradu, i onda zerg. Daj molim te. Probaj igru pa se onda izjasnjavaj :p
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Cudan problem imam sa ovom igrom, ide u +30 fpsa a onda padne na 2 - 3 , pa opet skoci na 30-ak pa opet padne na 2... Skinuo sam najnovije drivere za grafu al opet isto :roll:
     
  20. dHM

    dHM Aktivista

    evo cim prodje frka sa faxom, jedva sam docekao da instaliram ovu igru, i kako to obicno biva, problem, nesta nije htjelo, uzmem od jarana dvd, kontam da nije do mog dvd-a i opet isto, win mi je svjez :mrgreen: , tako da ni do njega ne bi trebalo bit. evo ako ko zna kako rijesiti problem, bio bih mu zahvalan
    [​IMG]
    ima dosta ovakvih problema kad guglam, al ne mogu da nadjem rjesenje