X1900GT ili 7900GS

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Mar 5, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ukratko:

    1) Sapphire X1900GT (Rev.2, ima 513/1380 taktove), VIVO, onaj tihi crveni cooler sa referentne X1950Pro, trosi 75W, single-slot rijesenje: 240KM
    http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6814102022
    2) Leadtek 7900GS, nesto bolji cooler od referentnog, veliki OC potencijal, glasna?, trosi svega 45W, single slot takodjer: 270KM.
    http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6814122010

    75W i nije puno. Jedna 6600GT cucla 50W.

    Ventilatori i jedne i druge se mogu sredit pomocu RT, odnosno ATT. U 2D-u bi obje MORALE bit tihe, sto mi je najvaznije.

    Ne znam koju uzet. :roll:
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    nemoguce all mighty stevie ne zna sta da uzme, ali zato svakome zna reci sta da uzme ;)

    ja bi isao sa nvidiom pod ruku :).
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Najteze mi je samom sebi nesto uzet. :mrgreen:
     
  4. Sale

    Sale Aktivista

    Ma x1900gt

    7900gs jedino sto bolje moze raditi od x1900gt je overclociranje a to nasem STEVIE i nije vazno :mrgreen:
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nijednu, ali ako vec moras uzeti onda bih isao na ATI...
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    I ja bi x1900gt.
    7900gs se malo bolje clocka, a x1900gt je malkice brza na stock frekvencijama.
    Kako god, ne gine zamjena hladnjaka.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tu leze problemi. Ne mogu mijenjat cooler jer onda ne moze stat Live-ica... :roll: mATX maticna.

    Jedino Thermalright HR-03 bi spasio stvar...al on je (bio) 80KM i nema ga vise za kupit.
     
  8. Sale

    Sale Aktivista

    To je samo u slucaju da bi overclockirao karticu a sa defaultinim clockovima i nebi imao problema sa tom karticom. :wink:
     
  9. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    I ja bih iso na x1900gt, da se ja pitam.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Imao bi problema. Kako ne? Zar nisi primjetio da je Stivi osjetljiv na sve sto se cuje glasnije od prdeza komarca?
     
  11. Sale

    Sale Aktivista

    ma znam, :roll:

    al karticu je moguce podesiti da u 2d modu (winodwsu ) radi dosta tiho odnosno da se vrti na nekih 30tak % hladnjak i onda se nebi osjetila u racunalu.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    :mrgreen: tocno.

    Ma vuce me mala cijena, 240-270KM je dzabalame za takve grafe.

    Da ima za kupit Thermalright HR-03 (inace cooler na kojeg slinim mjesecima, pasivno hladi X1900XTX :mrgreen:) uzeo bih odmah nevidiju i naclockao je sve u 16. I pri tome bi bila pasivno hladjena. :mrgreen:

    Evo kako izgleda taj TR:
    http://www.legionhardware.com/document.php?id=592&p=0
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ako hoces pasivu narucis msi 7900gs ...dodje sa solidnim radijatorom i temp preko 80 C
    :D
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ne valjaju te....jok, nit bi ta stala. Ovaj Thermalright bi je drzao ispod 60C, mozda cak i ispod 50, jer bi tik iznad njega bio vent od Freezera. :D Furka je da moze proc s druge(gornje strane grafe) :D
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma uzet cu ja ovu X1900GT, makar je jeftinija. Nisam spreman ulagat vise u ovaj komp, taman sam prodao 7300GT u ubacio X300SE, kad mi ovo izletje 8)

    A inace mogu uzet i X1900XT za svega 335KM :mrgreen: Al to definitnvno otpada, iz bezbroj razloga.
     
  16. Loki

    Loki Komšija

    7900GS u 2D se ne čuje, u 3d k'o usisivač.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Propalo ovo za X1900GT(nestala), bit ce 7900GS. Eto kad dodje obecavam mali review. 8)
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Da je polovina 2006 pa bi review imao smisla.
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    i dobro da je nestalo.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma svejedno...ova grafa je i dalje egzotika za vecinu nase raje. :D
     
Thread Status:
Not open for further replies.