1. Esh

    Esh HWB

    ako je nekoga zanimalo sta se desilo sa x1950xtx, benchmarkom i svemu ostalom, evo i odgovora :)
     
  2. Ante

    Ante Aktivista

    Meh, bio bi lud da neko to kupi...
     
  3. Ante

    Ante Aktivista

  4. Esh

    Esh HWB

    glupost. prvo nisu htjeli da prave paper launch, a sad su se predomislili (natjerali su tipove da sklone recenzije).. cisti paper launch u duhu promocije, sjajno.
     
  5. Ante

    Ante Aktivista

    Al ionako ce u ducane sredinom devetog...tako barem pise.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    zbog toga i kazem :)
     
  7. Stryker

    Stryker Komšija

    Zanima me koliko u današnjem vaktu vrijedi ova grafička karta, kakvo napajanje traži i da li bi fino radila sa novijim igrama (medium detalji, normalna rezolucija - crt monitor)?

    Bolje da ovdje pitam nego da otvaram novu temu.

    Hvala.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    1950Pro = 7900GS = 8600GT = 50-60 KM. ta XTX je nesto brza od Pro verzije pa se ravnaj
     
  9. Stryker

    Stryker Komšija

    Ok znači dobijem snagu i brzinu u odnosu na 8600GT, a gubim podršku za shader model 4.0 i DirectX 10, mada mi to trenutno i nije toliko bitno, ali ne znam kakva će situacija biti u budućnosti (kad prestanu raditi igre sa podrškom za DX 9). Hvala ;).
     
  10. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Sto se nece desiti ubrzo, tako da nema sta da brines.
     
  11. efo

    efo Komšija

    x1950Pro > 8600GT. ta XTX je dosta brza od Pro verzije... Tako da je x1950XTX doosta brza od 8600GT
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zapravo je ovako sto se tice kartica tog doba:
    X1950XTX>X1950XT>X1950Pro>X1950GT>8600GTS>8600GT. Izostavio sam tada jos uvijek aktuelne 79x0 kartice jer su ocajne u novijim aplikacijama.

    X1950XTX nije puno losija ni od stare 8800GTS 320MB, dakle rijec je o prilicno jakoj kartici.