X570 preporuka

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Lamagician, Aug 2, 2019.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma to je zvijer mašina samo nemoj kartu zaboraviti zamijeniti :D

    Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Štoo, moze ova još 4-5 godina :D :D

    Valjda cu moci izvuci lovu od starih komponenata..

    3570k + TX3 cooler
    P8Z77vlx
    8GB + 4GB
    gtx660

    ..za 1060. Mozda neka 6GB polovna verzija.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Hoćeš moju gtx 580 ovu iz siga, stara par mjeseci taman da se počastim sa nešto jacom :)

    Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Zar gtx580 nije oko 70KM :D

    Dok stigne nova konfa, dok prodam staru, ti mozda vije promjenis. Ako bude ta RX 580 i dalje tu, javim ti se. Mada ti onu HD6850 jos nisam halalio :D
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja BA haha rx je u pitanju.

    Dobro si ja zaboravio da sam te već jednom zahebo haha.

    Ja ću dole pred božić možda ovu stavim na oglase mada da mi se nešto mijenja specijalno i ne jer za pubg koji pretežno igram je super.

    Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma eto ako se ja ovog svog hardvera brzo rijesim, cujemo se pa ako bude tu i dalje - bude.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Zar je moguce da je AMD ovoliko blizu Intelu:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
    U nekim BF5 situacijama AMD izvlaci vise frejmova.

    Nisam intel ni gledao. Ne prodaje mi se i drugi bubreg, ali je 8700K 250+ KM skuplji u najboljem slucaju. Negdje se prodaje i po milju. Ne uzimam za gejming ali reko da pogledam neki Intel ekvivalent. Znaci sto se cistog rendanja tice, 3600 je identican.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Sjela bi 1080 na ovu sliku, al' neka priceka.

    [​IMG]
     
    Last edited: Nov 16, 2019
    kolinsb, Lamagician, FearLess and 5 others like this.
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    NAILS likes this.
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pa ako vec ne bi isao na AIO(Neki Corsair H110i etc i slicno) onda Noctuu ganjaj neku.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne vidim razlog zasto ne kupiti AIO u 2k20? Jedino ako su finansije..
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Ev bas im gledam na stranici:

    https://noctua.at/en/cpu/AMD_Ryzen_9_3900X

    NH-D14 za 70 Eura vs NH-D15 Black verzija 100 eura. Hajd nesta od to dvoje cu.

    Jos mobo ostaje.

    @Aldiin - nisam nikad imao AIO, nesto nisam siguran u pouzdanost istog. A navodno air cooleri bolje hlade VRMove na maticnoj, jer ventovi pusu i po njima.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Mozes uvijek staviti neki 8mm vent da puse na vramovima ako se plašiš pregrijavanja. Ali ce ti se manje toplota tu zadrzavati nego sa zrakom jer radijator ide na "krov" kućišta.

    Nisam jos imao vodu ali je danas svako koristi. Bas gledam da uzmem MasterLiquid 240.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma evo gledam neke testove, razlika NH-D15 naspram 360 Krakena je 2 stepena samo. A dugovjecnost je normalno na Noctua strani, nema pumpe, nema curenja, nema nista.

    Gledam i ove X570 ploce na Linus YT kanalu. Dobro se griju ovi M2 SSDovi sa njima (PCIex Gen4) a i ovo aktivno hladjenje nije Bog zna kakvo rjesenje. Sta mislite, jel glupo sada ici na stariji chipset?
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Samo gledaj da je NH-D15 iz 2019 radi AM4 kita.
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ja bih isao na windale 6 koji je 40eur, jos jedan vent na kucistu exhaust i ne treba ti vise. AIO nikada nije imao smisla, osim estetike, par C a kao sto rece, ako ces vodeno, pravi se loop.
    [​IMG]
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Lamagician likes this.
  18. Lamagician

    Lamagician Komšija

    znaci nevjerovatno da mi mi ni ploca (ima jeftinijih B450 ali nema carbon ac pro) ni graficka (ima jeftinija 2070 super ali nema gaming x) nije na listi tako ne ocito ne mogu ucestvovati :(
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Jesi li probao prijaviti kao: Z390 GAMING PRO CARBON AC ili grafu kao 2070 SUPER™ GAMING X TRIO
     
  20. Lamagician

    Lamagician Komšija

    nazalost ne dozvoljava jer provjerava serijske brojeve.